RÜTBELER VE APOLETLER

Rütbeler ve apoletler askeri üniformaların dekoratif parçalarıdır. Ordularda askeri personellerin rütbelerini birbirinden ayırabilmek amacıyla askeri rütbeler ve askeri apoletler kullanılır. Askeri rütbeler herhangi bir askeri üniformaya uygulanabilir, ancak apoletler sadece askeri tören takımlarına uygulanmaktadır. Rütbeler ve apoletler genellikle askeri etkinlikler ve törenlerde hem şıklık hem de rütbe belirginliği için özel resmi üniformalarla birlikte kullanılmaktadır.

Bu askeri parçalar birçok farklı malzeme türlerinden yapılabilir. Askeri rütbeler genellikle kumaş veya polistiren ile yapılır. Askeri personellerin törenlerde herhangi bir sorunla karşılaşmaması için en kaliteli askeri rütbelere ve askeri apoletlere ihtiyaç duyduklarını söyleyebiliriz. Bu durum imalatımızda kalitenin önemini bir kez daha vurgular. Raff Military Textile, sizler için özelleştirilmiş rütbeler ve apoletler tasarlar ve üretir. Tercihleriniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı karşılamak için Raff Military Textile en kaliteli ürünleriyle hizmetinizdedir.

ASKERİ RÜTBELER VE ASKERİ APOLETLER NEDEN BU KADAR ÖNEMLİ?

Ordular için askeri rütbe ve askeri apoletler önemli bir askeri aksesuardır. Her biri farklı bir nedenden dolayı kullanılır. Askeri rütbeler ve apoletler askerin rolünü gösterir ve askeri üniformada ifade edilmesi gereken zarafeti verir. Askeri rütbeler, askerin rolünü, hizmet süresini ve diğer üyelere göre otoriteyi belirlemek için kullanılır.

Orduların belirlediği en önemli prensip, anayasanın ve halkın haklarının korunmasıdır. Hal böyle olunca disiplin üst seviyede gerekmektedir. Bu nedenle askerlerin üniforma üzerinde askeri rütbelerini veya gerektiğinde apoletlerini giymeleri oldukça önemlidir. Genellikle askeri rütbe üniformanın kollarına veya şapkaya yerleştirilir. Bunların yanı sıra askeri apoletler ise sadece tören takımlarında kullanır. Geçmişte ise askeri apoletler de bir askerin veya bir subayın rütbesini söylemek için kullanılırdı ancak, bu durum günümüzde artık farklıdır. Şimdi, askeri apoletlerin sadece tören takımlarında giyildiği ve bunların üniformaya daha fazla zarafet katması amacıyla askeri personellerin omuzlarına yerleştirildiği bilinir.

ASKERİ RÜTBELER VE ASKERİ APOLETLER ÜRETİCİSİ

Raff Military Textile, 50 yılı aşkın bir süredir askeri tekstil pazarında faaliyet gösteren bir şirkettir. Firmamız tüm dünyada askeri rütbeler ve askeri apoletlerin üretimi ve ihracatı konusunda uzmanlığa sahiptir. Askeri rütbeler ve apoletler üreticisi olarak askeri ürünlerin nasıl üretileceğini ve hangi malzemelerin kullanılacağını en iyi şekilde bilerek buna göre üretimlerimizi gerçekleştirmekteyiz. Askeri malzemelerde birince esas teknik şartnamelere uygun ve son derece kaliteli ürünler üretmektir. Bu şekilde, kullandığımız malzeme ve kumaşlar her türlü duruma dayanabilmektedir. Bizim için kumaşların ve malzemelerin anti bakteriyel olması da ayrı bir önem taşır. Kısacası Raff Military Textile tarafından üretilen tüm askeri malzemeler, gerekli haslıkları karşılar.

Müşterilerimiz istedikleri kumaşları (yünlü kumaşlar, poli-viskon kumaşlar, poli-pamuklu kumaşlar, pamuklu kumaşlar) seçme fırsatına sahiptir. Üretimimizde uluslararası tüm askeri rütbeler ve askeri apoletleri bulmak mümkündür. Yoğunlukla ürünlerimizi Afrika, Avrupa, Orta Doğu ve Latin Amerika’ya ihraç ediyoruz. Pürüzsüz üretimi, hızlı teslimatı optimize etmek ve memnun müşterilere sahip olmak için üretimimizde en iyi teknolojilerden faydalanmaktayız. Çok çeşitli askeri ve polis üniformaları, kıyafetleri ve ekipmanları bizzat üretiyor, ihraç ediyor, satıyor ve dağıtıyoruz. Amacımız en iyi askeri ve polis ürünlerini en iyi fiyata ve kaliteden ödün vermeden üretmektir.

RÜTBELER VE APOLETLERİ UYGULAMA YÖNTEMLERİ

Askeri rütbeleri ve askeri apoletleri pürüzsüz bir şekilde uygulamak için birçok farklı makine ve yöntemler kullanmaktayız.

1. Askeri Rütbeleri Uygulama Yöntemleri

Askeri rütbeler genellikle üniformanın kollarına ve askeri şapkalara yerleştirilir. Genellikle kullandığımız uygulama yöntemleri dikiş ve velcro’dur. Bu yöntemlerle askeri rütbelerimiz her türlü kumaşa uygulanabilmektedir. Bununla birlikte, “kaplanmış veya ısıya duyarlı kumaşlara uygulama” olarak adlandırdığımız başka bir uygulama yöntemi de vardır. Bu yöntemle, askeri rütbeler frekans makinelerinde kaplanmış veya ısıya duyarlı kumaşlara da uygulanabilir. Bu su yalıtım yöntemi, Polar, yün, yağmurluk kumaşı, suni deri, hakiki deri ve çanta kumaşları gibi çeşitli malzemeler için uygundur. Herhangi bir kaplama, deformasyon ve parlama riski ise olmayacaktır. Bu yöntemde, önce bir uygulama klişesi yapılır, askeri rütbeler klişenin içine yerleştirilir ve yukarı-aşağı çevrilir. Uygulanacak kumaş, askeri rütbenin klişesinin üzerine yerleştirilir. 50 C’lik bir sıcaklıkta 3 saniye boyunca 3 barlık bir basınç uygulanır, yerleşen rütbenin sırtlarında veya kumaşlarda herhangi bir deformasyon oluşmaz.

2. Askeri Apoletleri Uygulama Yöntemleri

Askeri apolet uygulama yöntemi ise rütbelerden tamamen farklıdır. Apoletler, tören ceketinin omzundaki deliklerden geçen bir omuz askısı ile omuza bağlanır. Genellikle işaretli, püsküllü veya askeri bir rütbeyi belirten herhangi bir omuz askısına apolet denir.