BROVELER

Broveler, bir subaya cesaret veya liyakat davranışı için bir ödül olarak daha yüksek bir rütbe unvanı vermek için kullanılır. Ancak, gerçek bir rütbenin otoritesini, önceliğini veya ücretini veremezler, çoğunlukla temsili olarak kullanıldığını söyleyebiliriz. Askeri broveler, Fransızca konuşan Avrupa askeri birliklerinde, ikincisinin bir ödül olduğu büyük bir devlet brovesi ile karıştırılmamalıdır. Bir subayın geleneksel olarak alayında terfi ettiği sistemde, bir komisyon ona orduda, genellikle daha önce tutulan rütbeden daha yüksek bir rütbe verdiğinde brove ile bu durum gözle görülür hale getirilir.

BROVELER ÜRETİMİNDE NE TÜR MALZEMELER KULLANILIR?

Broveler metal veya kumaştan yapılan iki tür malzemeye sahiptirler. Metal olanlar tam boy ve mini (1/2 azaltılmış) olarak bir ceket veya tören elbisesi ile üniformalar için kullanılır. Mini broveler, gömlekli iş kıyafetleri için kullanılır veya eğitim kamuflaj giysilerinde kumaş üzerine işlenir. Firmamızın askeri broveleri yırtılmaz kumaş ve paslanmaz metal ile üretilmektedir. Yırtılmaz kumaş sert bir malzeme olarak bilinir çünkü deformasyona, ısıya ve aşınmaya karşı dayanıklıdır. Anti bakteriyel özellik, bir maddenin bakterileri öldürme veya kontrol etme yeteneği ile açıklanmaktadır. Bunun nedeni, insan sağlığını koruyan virüsleri ve mantarları (küfler dahil) nötralize etmedeki verimliliktir. Raff Military Textile farkıyla üretilen broveler, suya dayanıklı ve anti bakteriyeldir.

ASKERİ BROVELERİ NEREYE YERLEŞTİREBİLİRİM?

Çoğunlukla sol cebin üzerindeki şerit kısmının hemen üstüne broveler yerleştirilirler. Örneğin, bazı broveler sağ cebin boşluğuna asılacak veya iliştirilecek şekilde tasarlanır. Donanma broveleri (denizaltı ve dalgıç rozetleri gibi), ceketin sol tarafındaki alttan ikinci ve üçüncü düğmelere de bağlanır. Birlik sembolü ve broveler her zaman personel arasında karıştırılır. Birlik sembolü, personele bağlı ilk birimin sembolüdür. Sol cebe takılarak kullanılır ve oldukça büyük bir kalkan olarak tasarlanmıştır. Aynı zamanda her kuvvet komutasının bir sendika sembolü olduğu için ordu veya kolordu komutaları veya eğitim ve öğretim komutlarının altında sendika sembolleri de vardır.

ORDUDAKİ BROVELERİN ANLAMI NEDİR?

Askeri broveler, genellikle cesur ve kahramanlık eylemlerini onurlandırmak için kullanılır. Günümüzde çoğunlukla muhteşem bir performans için askeri personelleri cömertçe ödüllendirmek amacıyla takdim edilir.

RAFF MILITARY TEXTILE ÜRETİMİ ASKERİ BROVELER

Uluslararası müşterilerimize geniş ve çeşitli bir portföy olarak askeri broveler ürünlerimizi sunmaktayız. Doğal olarak her ülkenin farklı askeri brovelere ihtiyaçları bulunmaktadır. Her müşterimiz için özelleştirilmiş broveler tasarlayabilir ve üretebiliriz. Malzemelerin kalitesi dünya çapında olmakta ve müşterilerimizin memnuniyetini garanti etmektedir. Raff Military Textile, ISO 9001: 2015 sertifikasına ve ISO 10002: 2014 Müşteri Memnuniyeti sertifikasına sahiptir.

Bizim için hem kumaş hem de malzemeler bakterilere v e çeşitli dış etkenlere dayanıklı olmalıdır. Bu gerçekten bizim tarafımızdan ortaya sunulan ürünler için son derece önemlidir. Malzeme ve imalat kalitesi, herhangi bir askeri tekstil üreticisinin akılda tutması gereken önemli bir noktadır. Bu nedenle son geliştirilmiş modern teknolojiyi ve overlok dikiş makinelerini üretimlerimizde kullanmaktayız.