ASKERİ ÇADIR

Askeri çadır, kampa giden askeri personeller için olmazsa olmaz bir ekipmandır. Çadırın amacı askerleri koruyan bir sığınaktır. Bu nedenle askeri ekipmanlar arasında akla gelen ilk unsurlardan biridir. Askeri çadırlar sığınak görevi gördüğü için katlanabilme ve istenilen yere monte edilebilme avantajı sağlar. Askeri çadırlar, askerleri dikenli arazi, yağmur, rüzgar, kar, yükselen sıcaklıklar veya böceklerden korumak için oldukça etkili bir ekipmandır.

ASKERİ ÇADIRIN KULLANIM ALANI

Askeri çadır, su ve hava geçirmez aynı zamanda pratik bir açılıma sahip olduğundan kurulumu kolaydır. Güçlü yapısına oranla taşıması hafiftir. Bununla birlikte rengarenk modellere de ayrılmıştır. Yüksek kapasite ve geniş boyutlarda bulunabilen çeşitleri mevcuttur. Çeşitli kamu hizmetleri (konut, depo, cephanelik vb.) olarak kullanılmaktadır. Ayrıca örneğin açık hava operasyonları sırasında ana kamplar için de kullanılırlar. Özel kuvvetler ve gözlem görevlerindeki askerlere yönelik bireysel çadırların da bulunduğu belirtilmelidir. Bu iki çadır çeşidi arasında 2 ila 5 kişi kapasiteli orta boy çadırlar bulunmaktadır.

RAFF MILITARY TEXTILE TARAFINDAN ÜRETİLEN ASKERİ ÇADIRLARIN KALİTESİ

Raff Military Textile sizlere her bakımıyla üstün kalite ve özelliklere sahip askeri çadırlar sunmaktadır. Askeri çadırın iki iç katmanı polietilenden, üst ve alt yüzey katmanları alüminyumdan yapılmaktadır. Ağırlıklar ise en az 330 g/m3 başlamaktadır. Kalınlıkları en az 6 mm oranlarında olmaktadır. Buna oranla genişlikleri ise 100 + -1 cm şeklindedir. Raff, kullanılan malzemelerin mukavemetlerine de son derece önem vermektedir. Bu nedenle kullanılan malzemelerin mukavemetleri aşağıdaki gibidir;

• Balon folyo yalıtımının uzunluğu 50 + -0.2 olmaktadır.
• Delinme direnci 450 + -20 kPa olmaktadır.
• Çekme mukavemeti 110 + -10 N olmaktadır.
• Çözgü ipliklerinin sıklığı en az 6 adet/cm olmaktadır.
• Atkı ipliğinin sıklığı ise en az 7/cm olmaktadır.
• Eni en az 140cm tül olup, tülün boyu en az 100m olmaktadır.

Askeri çadır halkalarının yapımında kullanılan malzeme türü nikel kaplı demirdir. Askeri çadır tokası konusuna geldiğimizde ise çadır kumaşı arasındaki ton farkı %3-4 olmalıdır ve burada kullanılacak malzemenin türü demir olmaktadır.

ASKERİ ÇADIRLARIN RENK SEÇENEKLERİ

Raff Military Textile, askeri çadırlarda genellikle şu üç renkten birini kullanır: haki, askeri yeşil, kahverengi ve kum arasındaki bronzluk bunlarla birlikte ise kamuflaj deseni olarak adlandırdığımız; Woodland, Desert Camo, Flecktarn, Mandra, Marpat, CCE. gibi diğer renkler ve desenler de kullanılabilir. İkincisi, bir kutup çevresinin renginde veya karla kaplı dağlarda kamufle etmek ve bölgeye karışmak amacıyla beyaz renkler kullanılır. Kullanıcının varlığını gizlemesi gerektiğinde çadırın renginin önemli olduğunu unutmamaktayız. Elbette rengin özelleştirilmesi de sevgili müşterilerimize sağladığımız bir seçenektir. Raff Military Textile uzmanları, kusursuz bir renk tablosu çıkarıp gelecek talep unsurlarını uygulamaya özen gösterecektir.

Kalitede sınır tanımayan Raff Military Textile ‘de askeri çadır çeşitlerimizi inceleyebilir, renk, boyut, ölçü fark etmeksizin dilediğiniz kategorideki ürünlerimizden sipariş verebilirsiniz.