ASKERİ SİLAH KILIFLARI

Askeri silah kılıfları, bir tabancayı çoğunlukla hemen kullanım için kolayca çıkarılabileceği bir yerde tutmak veya istenmeyen hareketi kısıtlamak için kullanılmaktadır. Hızlı erişim ihtiyacı genellikle güvenlik ve koruma ihtiyacı ile çatışır. Bu nedenle bir üretici olarak askeri personeller veya polislerin bu gibi ihtiyaçlarını dikkate almaktayız. Doğru dengeyi seçmek, özellikle de silaha hızlı bir şekilde erişilirken yetersiz koruma nedeniyle hasar görmesinin veya personelin ciddi bir şekilde yaralanmasına hatta ölümüne neden olabileceği sonuçlarının özellikle üzerinde durularak üretim yapılmaktadır.

RAFF MILITARY TEXTILE TARAFINDAN ÜRETİLEN ASKERİ SİLAH KILIFI

Raff Military Textile, askeri silah kılıfının örtü tabakası, kenar genişliği 20+2mm bordürdür. Kapak katmanı ve kemer köprüsü kılıfının içine dikilir. Dikilen köprünün kemer destekleri 20 + 2 mm genişliğinde olup kenar dikişleri ile dönüştürülmüştür. Kemere iliştirilen anahtar kısımları, ince kolonlardan veya plastik sabitlemelerden oluşur. Askeri silah kılıfarının kalın ve sağlam olması için birkaç katman kumaş kullanılabilmektedir.

ASKER / POLİS SİLAH KILIFININ DIŞ KUMAŞININ ÖZELLİKLERİ

Askeri silah kılıfları üniforma deseniyle birebir uyuşan Ripstop-Gabardin kumaş tipi ile kamuflaj desenlerde üretilmektedir. Kumaş zemininin ön yüzü kamuflaj deseni ile boyanmaktadır. Malzeme cinsinin toleransı +%7,85 pamuk, %15 polyester filamentlerden yapılmıştır. Birim alan başına kütle (-15 + 20) 220’dir. Dikişte ise 30 pamuk ipliğinden sonra 2 polyester iplik kullanılmaktadır. Çözgü ve kapakta kullanılan ipliğin, gövdeye oranla iki katına çıkarılması gerekmektedir. Polis silah kılıfları ise aynı yönetmeliklerle üretilerek genellikle siyah düz renklerde kullanılmaktadır.

Askeri silah kılıfları gibi daha birçok kılıf modellerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizin ”İletişim” kısmında yer alan bilgilerden bize anında ulaşım sağlayabilirsiniz.