ASKERİ KAZAK

Askeri kazak, subay süveteri olarak ta bilinen bir süveter çeşididir. Askeri personellerin ihtiyaçları gözetilerek en kaliteli biçimde üretilmelidir. Askeri gerekliliklere uygun dokuma kazaklar, üretiminde resmi standart olarak belirlenmiş aşamalara göre hazırlanmaktadır. Askeri kazak imalatında kullanılan malzemeler sırasıyla %50 akrilik / akrilik yün, %80/20 yün / akrilik, %100 pamuk, %50/50 pamuk / akrilik, %30/70 yün / akrilik, %50 yün şeklindedir. Kumaşlar ise %50 akrilik iplikten üretilmiştir. Halat yapımında kullanılan sert iplikler geri dönüştürülmüş bir biçimde asker kazaklarında kullanılmamalıdır.

Askeri kazak V yakalı ve yuvarlak yakalı olarak 2 farklı yaka tipiyle üretilmiştir. Dirsek ve omuz pedlerinin desteğiyle bölgesel koruma sağlanmıştır. Renk tonu genellikle koyu olarak tercih edilir. Kazak kumaşları 6 takviye kumaş olarak kabul edilmiştir ve yünlü örgüler için istenilen özelliklerle desteklenmelidir. Raff Military Textile, askeri kazak modellerinin mümkün olduğunca dayanıklı olmasını sağlayan gerekli üretim koşullarını sağlamaktadır. Ordunun ve polisin teknik özelliklerine uygun malzemeleri seçtikten sonra yapılan kazağın üzerindeki hataları kontrol etmek de oldukça önemlidir.

RAFF MILITARY TEXTILE TARAFINDAN ÜRETİLEN ASKERİ KAZAKLAR

Öncelikle Raff, askerri kazak imalatında kullanılan ana kumaşlardan biri olan Gabardin kumaşından yararlanmaktadır. Gabardin genellikle yakından görülebilen köşegenler ile çevrili ve örgüsü sert, sıkı dokunmuş bir kumaş olarak tanımlanır. Yün ile birlikte pamuk esaslıdır. Böylelikle hem dayanıklı hem de rahat ve yumuşak dokulu malzeme elde edilir. Günümüzde doğal, sentetik veya karışık liflerde çok sayıda gabardinin bileşeni olmaktadır.

Gabardin oldukça kalın, kompakt, yoğun bir kumaştır ayrıca takdire şayan bir dayanıklılığa sahiptir. Ağırlığına bağlı olarak sertten softa kayan bir yapıya da sahiptir. Gabardin kolay kolay buruşmaz ve aynı zamanda göze batmayan bir şekilde su itici bir sonuç vermektedir. Ceket ve montların katlanmış dikişleri için mükemmel sökülmezlik sağlamaktadır. Raff, asker kazağı üretiminin ardından kalite kontrollerini de yaptırmaktadır. Burada sizler için en iyi sonuçlar aldığı ürünleri piyasaya sunmaktadır.

Örme ve dikim koşullarıyla ilgili eğer varsa sorun olup olmadığını kontrol etmek bizim için son derece önemlidir. Kalite kontrol laboratuvarlarımızda dikiş kusurlarını, dikiş makinesi arızalarını, dikiş binmelerini, ipliğe bağlı zayıf dokumaları kontrol edip anlık olarak onarımını sağlamaktayız. Ayrıca omuz vatkalarının yanlış yönde uygulanması, teknik şartnamelere uyulmaması, etikette yanlış veya eksik bilgi, yanık demir veya iz, ambalaj gibi kontrollerin hepsi bünyemizden tarafından sağlanmaktadır.