ASKERİ MATARA

Askeri Matara uzun yolculuklar sırasında sızdırmaz yapısı ve geniş haznesi sayesinde askeri personeller için ideal bir kullanım sunmaktadır. Metal ve plastik olarak 2 türde üretimleri yapılmaktadır. Metal mataralarda 2 mm kalınlığında Alüminyum, plastik mataralarda ise poliüretan madde kullanılır. Her iki model de Türk Gıda Kodeksine uygun olarak üretilir.

ASKERİ METAL MATARA VE PLASTİK MATARA ARASINDAKİ FARKLAR

Askeri metal matara, askerlerin tüketmeleri gereken her türlü sıvıyı taşımaları için iyi bir yoldur. Aynı amaçlar için de geçerli olan plastik şişelerin kullanılması mümkünken askeri metal mataraların avantajı, yıpranmaya ve aşınmaya daha dayanıklı olmasıdır. Bu özellik oldukça önemlidir çünkü çok yüksekten düşerse askeri metal mataralar buna karşı koyabilir.

Bu tip kamp gereçleri genellikle paslanmaz çelikten yapılmıştır, bu nedenle ürünün kullanım ömrü uzundur. Ayrıca askeri personellerin su taşımaktan daha fazlasını yapmasına yardımcı olan belirli niteliklere sahiptir. Plastik, darbenin kuvveti altında bükülürken metal matara buna son derece direnecektir. Paslanmaz çeliğin olumlu özellikleri sayesinde kullanıcısına matara şeklini kaybetmeden sıcak su tüketme imkânı verir. Matara plastikten yapıldığında ise bu neredeyse imkânsızdır çünkü biri kaba sıcak su katmak isterse sıcaklık, plastiği eritecektir. Bu nedenle bu durum askeri metal matara tercih etmenin nihai avantajıdır, diyebiliriz.

RAFF MILITARY TEXTILE TARAFINDAN ÜRETİLEN ASKERİ MATARALAR

Raff Military Textile ‘in asker mataraları kılıflı ve kapağı kayışlıdır. Bu kayış ile kapağı yanlış yerleştirmekten kurtarır ve matarayı kapatıp kılıfı ile taşımak daha kolay hale gelir. Kayış, plastiği veya kumaşı vurgulayan farklı malzemelerden üretilebilmektedir. Bununla birlikte metal matara söz konusu olduğunda içerisinde su ısıtmak veya sıcak su taşımak mümkündür. Plastik mataralar da ise ısıtma gerektiriyorsa sakıncalıdır. Plastik matara daha ekonomik olması açısından tercih edilebilir. İki üründe Türk Gıda Kodeksine uygun olması açısından uzun süre içerisinde rahatlıkla su tüketilebilir. Bu durumun sağlığınıza hiçbir zararı olmayacaktır.

Askeri mataralar için genellikle kaliteli Plastik ve Alüminyum malzemeler kullanılmaktadır. Bu mataralar için en iyi ve en sağlam seçeneklerden biridir çünkü başka malzemeler uzun süre kullanım için uygun olmayabilmektedir. Daha etkili olabilmesi için askerlerin metal mataraları için bir kılıfı olması gerekir. Bu kılıflar 3 amacı karşılamaktadır; Birincisi sıvıyı sıcak veya soğukken el ile tutabilmektir. İkincisi, esas olarak Raff Military Textile tarafından üretilen askeri mataraları kolayca taşımaktır. Şekli ve dayanıklılığı sayesinde kolaylıkla taşınabilir ve askeri sırt çantasında herhangi bir yere yerleştirilebilir. Bu şekilde askerin her yere götürdüğü bir ekipman olarak güvende olacaktır. Üçüncüsü, askeri mataralar, darbelere, düşmelere ve diğer koşullara dayanabilse de kılıf kısımları, askerlerin maruz kaldığı koşullara karşı koymada ekstra yardım sağlamaktadır.

Ayrıca dağcılık, kamp ya da yürüyüş yapmaktan hoşlanan kişiler de Raff Military Textile’in sunduğu bu tip askeri ürünü, dayanıklılığı ve kullanıcılarına yardımcı olabileceği farklı kullanımları nedeniyle kullanabilmektedir. Raff Military Textile, en kaliteli askeri mataraları üretmek için sıkı çalışmaya kendini adamıştır. Bu sayfamız üzerinden üretmiş olduğumuz ürünleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.