ASKERİ PANÇO VE ASKERİ YAĞMURLUK

Askeri panço ve askeri yağmurluklar, kötü hava koşullarına karşı sağladığı koruma nedeniyle doğa sporları meraklıları kadar dağ tırmanışçıları veya kampçılar tarafından da tercih edilen bir giysi olmaktadır. Askeri panço ve askeri yağmurluk, kolsuz ve kafa için bir deliği olan giysiler şeklindedir. Temel şekli, başı geçirmek için merkezi bir delikle açılmış ve genellikle bir kapüşon ile donatılmış büyük bir dikdörtgendir. (Ölçüleri: 2 × 1.50m). Askeri panço, sırt çantasında kolayca katlanıp yerleştirebilir. Geceleri için derme çatma bir barınak olarak bile kullanılabilecek bir üründür.

ASKERİ PANÇO VE ASKERİ YAĞMURLUKLARIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Askeri panço ve askeri yağmurluklar hemen hemen aynı teknik özelliklere sahiptir. Aralarında tek farkın birinin yazlık diğerinin ise kışlık olarak kullanılması diyebiliriz. Askeri panço daha kalın olması açısından kışın, yağmurluklar ise yazın tercih edilir. Kullanılacak kumaş türü %100 poliamid’dir. Kumaş üzerine ise talep edilen renk veya kamuflaj baskı uygulanmaktadır. Kapüşonun kenarı kumaşın üstünde 3+0,5 cm genişliğinde yeşil kamuflaj ile kaplıdır. Dikişler, askeri personellerin kol eşiğinin kenarlarına yapılır. Kollar için kuşgözü adı verilen detaylar her iki tarafa da yapılır. Her biri 13 cm daha fazla veya daha az genişliktedir. Askeri panço ve askeri yağmurlukların kapüşonu ise kıyafetten ayrı olarak ipin uçlarına takılmaktadır.

RAFF MILITARY TEXTILE TARAFINDAN ÜRETİLEN ASKERİ YAĞMURLUKLAR

Askeri personelleri aniden bastıran sağanaklara karşı koruyan bir kıyafet olarak askeri panço ve askeri yağmurluklar oldukça önemlidir. Raff Military Textile tarafından üretilen askeri yağmurluklar, pamuk/polyester karışımından yapılmıştır. Bunun aynı zamanda gece görüşü sağlayan bir şerit reflektörü olabilmektedir. Raff’ın askeri yağmurluğu, müşterinin ihtiyacına bağlı olarak özel nakış veya baskı seçenekleri sunar.

Raff Military Textile ‘den askeri yağmurluk üzerine fermuar / çıtçıt / düğme gibi talepler sunabilir ve buna göre özel tasarım yaptırabilirsiniz. Ürünlerimiz, tüm ulusal beden ve renkler de mevcuttur. Yağmur geçirmez kumaş ile hazırlanan askeri yağmurluklar, su itici %100 interlok kumaştan polyester ve kamuflaj rengi koruyacak şekilde üretilmektedir. Üç düğmeli kapama veya iki sıra halinde fermuarlı olarak dikilebilir. Tek parça, kapüşonlu ve boyun açık şekliyle kolayca giyilip çıkarılabilir. Askeri panço ve askeri yağmurluğun uzunluğu dizliğin dört santimetre altındadır. Arkası ise tek yırtmaçlıdır. Yaka, cep ve manşetler çift dikişli olup su geçirmez ve sağlam yapıdadır.