ASKERİ UYKU TULUMU

Savaş veya herhangi bir görev sırasında askerler için iyi ve sağlıklı bir uyku süreci son derece önemlidir. Uyku eksikliği nedeniyle yorgunluğun tüm gün devam etmesi durumunda, olası yaralanmalar veya dikkat eksikliği son derece tehlikeli olabilmektedir. Özellikle “sıcaklık” kaliteli uykunun hem çok önemli hem de belirleyici bir unsurudur. Bir görev sırasında askeri personeller, çok fazla fiziksel ve zihinsel baskıya maruz kalırlar. Bu nedenle uyku saatleri boyunca tam olarak enerjilerini geri kazanmaları gerekir.

Askeri uyku tulumu aynı zamanda herhangi bir askeri kampın olmazsa olmazıdır. Bildiğiniz üzere doğa alanları akşamları gündüze oranla daha fazla sıcaklık veya soğukluk bir de böcekleri barındırır fakat uyku tulumu ile her yerde korunaklı uyumak ve uyku konforunu arttırmak mümkündür. Askeri uyku tulumları, askerlerin geceyi dışarıda geçirmelerine yardımcı olmaktadır. Yaklaşık 40 yıl önce, askeri uyku tulumlarındaki yalıtımın neredeyse tamamı suni liflerden yapılıyordu. O zamanlar ise içeride ısı tutmak için torbayı daha ağır hale getiren yalıtım yoğunluğunu artırmak gerekiyordu. Bu nedenle uzmanlar, ısı yalıtımının miktar ve yoğunluğuna eşit olduğunu düşündüler. Uyku tulumu ne kadar sıcaksa o kadar hacimli ve ağırdır. Günümüzde ise bu durum tekstil sektörünün gelişmesiyle giderilmiş ve torbayı ağırlaştırmayan yalıtım malzemeleri kullanılabilmiştir.

RAFF MILITARY TEXTILE TARAFINDAN ÜRETİLEN ASKERİ UYKU TULUMLARI

Raff, bu alandaki uzmanlığı sayesinde mevcut müşterilerimiz ve potansiyel müşterilerimiz için üst düzey kalitede bir dizi askeri uyku tulumu modeli ürettiğimizi belirtmekten mutluluk duyuyoruz. Özellikle ilkelerimizden biri olan müşterilerimize talebinin karşılığını en iyi şekilde sunmaktır. Raff Military Textile bünyesinde hizmet veren uzman ekibimiz, askerlerin rahatına öncelik vererek aynı zamanda insan sağlığına uygun ürünler sunmaktadır. Baş tarafını da örten lahit tipi olanlar da dahil olmak üzere her türlü askeri uyku tulumunu Raff Military Textile ‘de bulabilirsiniz. Bu yüzden sizi farklı hava koşullarından ve ortamlardan koruyacak askeri çantayı seçin. Aşırı düşük sıcaklıklar için, -15 ° C’ye kadar olan sıcaklıklara dayanacak çok soğuk uyku tulumunu benimseyin, askeri görevler veya dağlardaki ve soğuk ülkelerdeki keşifler için gereklidir. Ancak sıcaklıklar daha ılıman olduğunda, daha hafif bir askeri uyku tulumu daha uygun olacaktır.

ASKERİ UYKU TULUMUNUN ÖZELLİKLERİ

Raff Military Textile ‘de üretilen askeri uyku tulumu, aşırı soğuk ve sıcak havalarda askeri personelleri değişen ortamlara izole etmek amacı ile üretilmiştir. -30 Derecelik soğukluklarda bile kullanıma uygundur. Askeri uyku tulumu modellerimiz, mikro fiber, yırtılmaz naylon kumaştan yapılmış ve su geçirmez dış yüzeye sahiptir. Ölçüleri ise 180×75 cm, yanları fermuarlı ve ağrılığı 150g/m2’dir. Askeri uyku tulumları kamuflajlı veya tek renk olarak üretilmektedir. İç yüzeyde kullanılan kumaş, 180g fiber/m2 ve mevsimine göre yünlü olmaktadır. Askılı uyku tulumunun pamuklu kumaşı polyesterden üretilmiş olup 130-180 gr m2′ ağırlıklarına sahiptir. Uyku tulumları fermuarın etrafına dikilmekte ve ayrıca fermuarın dışından gelen soğuk havayı engelleyerek rüzgar ve nem gibi etkenlere karşı koruma sağlamaktadır. Kolay katlanıp yerleştirildiği özel bir çanta yardımıyla taşınabilmektedir.