Kıyafetler, Botlar ve Aksesuarlar

Askeri ürünlere dünyanın birçok ülkesinde ihtiyaç duyulmaktadır. Asker ürünleri temin etmek isteyen çeşitli özel ve resmî kurumlar Raff Military Textile tekstil firmasıyla iletişime geçerek ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Raff Military Textile, tekstil sektöründe 30 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermekle birlikte, sadece ülkemizde değil birçok ülkede ve bölgede de alanında lider firmalar arasında bulunmaktadır. Birçok Türki cumhuriyetle birlikte, çeşitli Balkan ülkelerinde, Orta Doğu ülkelerinde ve Afrika Ülkelerinde Raff Military Textile ürünleri kullanılmaktadır.

Raff Military Textile; alanında oldukça başarılı ve tanınmış bir markadır. Raff Military Textile, sadece asker kıyafetleri değil askerler ve polisler için birçok farklı tekstil ürünü üretmektedir. Bu ürünleri detaylı bir şekilde listeleyecek olursak; askeri kamuflajlar, askeri takım elbiseler, askeri üniformalar, askeri kazaklar, asker t-shirt’leri, asker pantolonları, asker kaskları, polis kaskları, polis botları, polis yelekleri, polis montları, polis gömlekleri, polis takım elbiseleri, polis üniformaları olarak sıralanabilir. Asker ve polis kıyafetlerinde diğer günlük hayatta kullanılmakta olan kıyafetlerden farklı olarak dayanıklılık ve sağlamlık son derece büyük bir önem taşımaktadır. Asker ve polis kıyafetlerinin üretiminde kullanılan malzeme bu yüzden son derece önemlidir. Kalitesiz malzemeler ile üretilen kıyafetlerden kaçınmak gerekir.

Üniformalar ve Diğer Kıyafetler

Raff Military Textile firması hem resmi tören üniformaları hem de kamuflaj amaçlı kullanılacak askeri üniforma tasarımı yapabilmektedir. Bu ürünlerin üretiminde, yün, poliviskon, polikoton ve pamuk gibi malzemeler kullanılmaktadır . Bay ve bayanlar için farklı kıyafetler tasarlanırken, birçok farklı detay göz önüne alınmalı ve malzemeler en iyi şekilde seçilmektedir.

Botlar, Ayakkabılar ve Terlikler

Askeri ürünler denildiği zaman insanların aklına ilk gelen ürünlerden bir tanesi hiç şüphe duymaksızın askeri botlardır. Askeri botlar birçok farklı malzemeden birçok farklı çeşitte üretilebilmektedir. Bot seçimi yapılırken iklim şartları en önemli etken olarak bilinmektedir. Ayrıca asker botlarında su geçirmemesi, altlarının kaymaması ve fazla bunaltmaması da büyük bir önem taşımaktadır.

Askerlerin kullanımına yönelik üretilen botlar, ayak sağlığı açısından yararlı olmalı ve bununla birlikte ortapedik tabanları ile aynı zamanda ayakları serin tutmayı da sağlamalıdır. En kaliteli malzemeler kullanılarak üretilen bu askeri botların hiçbir durumda su geçirmiyor olması da önemlidir.

Raff Military Textile’ın üretmekte olduğu botlar 36 ile 47 numara arasında bedenlere sahiptir. Raff Military Textile, askeri bot dışında askeri ayakkabı ve terlik de üreterek piyasaya sunmaktadır. Bu ayakkabılar üretilirken dikkat edilmesi gereken noktalar da rahatlık ve sağlamlıktır.

Aksesuarlar ve Üretim Şekilleri

Asker kıyafetleri, asker üniformaları ve asker botları dışında, asker aksesuarları üretimi de son derece önemlidir. Bu aksesuarlar, askeri kıyafetlerin tamamlamaları ve zorlu görevlerin yerine getirilmesinde yardımcı olmaları sayesinde çok önemlidir. Bu yüzden, askeri t-shirtlerin ve kazakların üretimi ne kadar önemliyse, bu yardımcı aksesuarlar da aynı öneme, belki daha fazlasına sahiptir.

Aksesuarların üretiminde de en kaliteli kumaşlar kullanılmalı, bu kumaşların çekme, solma veya boncuklanma gibi olaylara sebebiyet vermemesi gerekmektedir. Askeri aksesuarlar askerlerin tüm ihtiyaçları göz önünde bulundurarak üretilmektedir. Asker aksesuarlarının neler olduğuna göz atacak olursak; asker şapkaları, asker bereleri, kar maskeleri, asker kelepçeleri, palaskalar, kemerler, kalkanlar, asker sırt çantaları, kasklar, yabanca kılıfları ve su mataraları bu ürünler arasında yer almaktadır. Askerler için tüm bu ürünler üretilirken kişilerin görevlerini sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi çok önemli bir detay olduğu için üretim aşamasında çok dikkat edilmekte ve en sağlam malzemeler kullanılmalıdır. Tabi askeri ve çok amaçlı çadırlar da aksesuarlar başlığında incelenebilir.