Kıyafetler, Botlar ve Diğer Ürünler

Asker ürünleri temin etmek isteyen çeşitli özel ve resmi kurumlar, “Raff Military Textile” tekstil firmasıyla iletişime geçerek ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Raff Military Textile, tekstil sektöründe 30 yılı aşkın bir süredir faaliyet göstermekle birlikte, sadece ülkemizde değil birçok ülkede ve bölgede de alanında lider firmalar arasında bulunmaktadır. Birçok Türki cumhuriyetle birlikte, çeşitli Balkan ülkelerinde, Orta Doğu ülkelerinde ve Afrika Ülkeleri’nde Raff Military Textile ürünleri kullanılmaktadır.

Ürünler ve Üretim Şekilleri

Raff Military Textile, askerler için birçok tekstil ürünü üreten bir tekstil firmasıdır. Bu ürünler arasında en başta askeri üniformalar, askeri kazaklar, asker t-shirtleri, asker pantolonları, kamuflajlar, askeri takım elbiseler, hücum yelekleri sayılabilir. Bu ürünlerin amaçları birbirinden farklıdır ve hepsi kullanım biçimleri göz önüne alınarak ayrı bir özenle üretilmelidir.

Örneğin, askeri törenlerde giyilecek asker kıyafetleri ve askeri takım elbiseler gibi ürünler, temel olarak şıklığıyla ön plana çıkan kıyafetlerdir ve üretimleri bu durum göz önüne alınarak gerçekleştirilmedir. Ancak kamuflajlar, askeri kazaklar veya tişörtler ve pantolonlar ise şıklıktan ziyade işlevselliğiyle öne çıkan ürünlerdir ve bunların üretimleri de bu durum göz önüne alınarak yapılmalıdır.

Bunların yanı sıra, askerlere yönelik üretilen ürünler sadece kıyafetler ise kısıtlı kalmamalıdır. Raff Military Textile, askerler için birçok aksesuar, ayakkabı ve bot üretmektedir. Raff Military Textile hizmet verirken genel olarak müşteri memnuniyetini göz önüne alır. Müşteri memnuniyetinin göz önüne alındığını gösteren en önemli etken ise ürünlerin kalitesidir ve Raff Military Textile bu konuda çok titiz davranmaktadır.

Botlar ve Ayakkabılar

Askeri malzeme deyince akla ilk gelen ürünlerden biri ise askeri botlardır. Askeri botların üretilebileceği birçok farklı çeşit vardır. İklim şartları bot seçiminde en önemli faktörü oynamaktadır. Botlardan ilk beklentiler su geçirmemesi ve buzlu zeminlerde kaymaması olabileceği gibi, sıcak havada rahat kullanılması da beklenilmektedir. Askeri botlar tek renk olarak üretilebilir, ancak kamuflaja uygun desenler şeklinde de üretilmektedir. Botların tabanı mutlaka ortopedik olmalıdır ve bunun yanında, ayağın serin kalması da önemlidir. Üretilen botlar hiçbir şekilde su geçirmemesi gerekmektedir. Böylece ayak sağlığı en iyi şekilde korunmuş olacaktır. Kısacası askeri amaçlar için üretilen botların en sağlıklı malzemeler kullanılarak üretilmesi ve ayak sağlığına zarar vermemesi, bunların yanında da sağlam olması gerekmektedir. Kullanılacakları alanlara göre istenilen çeşitte bot seçmek mümkündür. Üretilen botların numara aralığı 36-47’dir.

Botlarda olduğu gibi ayakkabıların da tabanları tamamen ortopedik olmalıdır. Ayakkabılar, antistatik, antibakteriyel gibi özelliklere sahip olmalıdır. Bunların dışında şok emici topuk bölgesi gibi özellikler de içermesi sağlık için en iyisidir. Ayakkabıları da botlar gibi Ayakkabı-Bot-Terlik başlığı altında bulabilirsiniz.

Diğer Malzemeler

Asker kıyafetleri, üniformalar ve botlar dışında kalan askeri malzemeler de mevcuttur. 5-10-50-100-500 kişilik olarak üretilen çadırlar, uyku tulumları, uyku matları, Poliüretandan üretilen esnek coplar, polikarbon kullanılarak üretilen kalkanlar, kelepçeler gibi ürünler bu ürünlerin arasında sayılabilir. Bu ürünler Genel Amaçlı Aksesuar başlığı altında bulunmaktadır ve askeri malzemeler olarak daha yaygın olarak bilinmelerine rağmen, polisler ve özel güvenlik güçleri tarafından da kullanılmakta olan ürünlerdir.

Aksesuar başlığı altında yer alan diğer ürünler ise eldivenler, örgü bereler (kar başlıkları), kasklar, kemerler ve palaskalar, tabanca kılıfları mataralar gibi ürünlerdir. Bu ürünlerin üretiminde de çok titiz olunmalı ve seçilen malzemeler dikkatli biçimde seçilmelidir. Böylece, kamuflaj iyi şekilde tamamlanmış olur. Bunlar aynı zamanda askeri kıyafetlerin tamamlayıcıları olan ürünlerdir.