Kıyafetler & Tekstil Ürünleri & Aksesuarlar

Polislerin kullanmakta olduğu polis kıyafetleri ve diğer tekstil ürünlerini satın almak isteyen insanların birçok farklı firma ile görüşüp araştırma yaptığı herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Bunun sebebi ise bu malzemelerin yönetmeliklere uygun olarak üretilmiş olmasının, birinci sınıf kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmesinin, dayanıklı, sağlam ve su geçirmez olmasının ve sağlık problemlerine yol açmayacak şekilde üretilmelerinin gerekmesidir.

Günümüz dünyasında polis kıyafetleri, polis aksesuarları ve polis tekstil ürünleri üreten birçok farklı firma bulunmasına karşı gerekli olan tüm bu kriterlere uygun olarak üretim sağlayan firmaların sayısı çok da fazla değildir. Polislerin ihtiyaç duyduğu bütün kıyafet ve aksesuarları üretmekte olan Raff Military Textile, imal ettiği bütün polis kıyafetlerinde en kaliteli malzemeleri kullanarak kriterlere uygun bir şekilde üretim sağlamaktadır.

Raff Military Textile

Raff Military Textile, tamamen ihracat odaklı çalışmakta olan ve 30 yılı aşkın bir iş tecrübesi bulunan oldukça ünlü bir firmadır. Her geçen yıl üretmekte olduğu özel üniformalar sadece Türkiye’de değil; birçok farklı Balkan ülkesinde, Türki Cumhuriyetlerde ve Afrika Kıtasında birçok ülkede satışa sunulmaktadır. Kısacası Raff Military Textile bu sektörün en önemli firmaları arasında ilk sırada yer almaktadır. Türkiye sınırları içerisinde bulunmakta olan devlet kurumlarına ve özel kuruluşlara da polis kıyafetleri ve asker kıyafetleri üretmektedir.

Raff Military Textile firmasının üretmekte olduğu tekstil ürünlerine detaylı bir şekilde göz atacak olursak; asker üniformaları, askeri tişörtler, asker takım elbiseleri, asker pantolonları, askeri gömlekler, resmi asker takım elbiseleri, asker botları, asker kazakları, asker hücum yelekleri, askeri kasklar, asker şapkaları gibi tüm asker kıyafetler ve aksesuarları ile birlikte polis montları, polis kazakları, polis tişörtleri, polis takım elbiseleri, polis botları, polis üniformaları, promosyon şapkalar gibi tüm polis kıyafetleri ve aksesuarları bu ürünler arasında sayılabilmektedir. Tüm bunlara ek olarak Raff Military Textile firması asker çadırları, polis kelepçeleri, polis ve asker çantaları, polis – asker mataraları gibi ürünler de üretmektedir.

Aksesuarlar – Ayakkabılar ve Botlar

Diğer tekstil ürünlerinde olduğu gibi polis ve asker aksesuarlarında, ayakkabılarında ve botlarında, insan sağlığı için en kaliteli malzemeleri kullanılması gerekir. Polis ve asker ayakkabı – botlarında, sağlığa zarar verilmemesi için genel olarak üst kısımlarda inek derisi, poliüteran, termo taban ya da plastik orta taban gibi malzemeler kullanılmalıdır. Raff Military Textile tarafından bu özelliklere uygun olarak üretilmekte olan ayakkabı ve botlar, 37 numara ile 47 numara arasındaki bedenlerde satışa sunulmaktadır.

Polis ve asker aksesuarları deyince akla gelen ürünler arasında; polis şapkaları, asker şapkaları, kar maskeleri, palaskalar, kemerler, kelepçeler, polis kalkanları, esnek coplar, polis ve asker sırt çantaları, polis kaskı, tabanca kılıfı, su matarası, asker kelepçeleri gibi ürünler vardır. Bu ürünlerin üretimi de en az diğer polis ve asker tekstil ürünleri kadar önemlidir.

Polis ve asker aksesuarları üretilirken bu ürünlerin görevlerini tamamen sorunsuz bir şekilde yerine getirebilmesi en önemli detay olduğu için bu ürünler üretilirken de en kaliteli malzemeler kullanılmalıdır.

Botlar için en önemli nokta, ortopedik tabanlar kullanılmasıdır. Böylece ayaklar rahat edecek ve her hava şartında bu botlar rahatça kullanılabilecektir. Ayrıca, botların kamuflaja uygun bir görünüme sahip olması da önemlidir.

Eldivenler de en az botlar kadar önemlidir Eldivenlerin kumaşlarının iki kat olması ve böylece elleri üşütmemesi sağlanmalıdır. Ayrıca dikişlerinin overlokla yapılmış olması gerekir. Böylece yıkama yapılması durumunda bu dikişler atmamalı ve sağlam kalmalıdır.

Çok da uzun olmayan makalemizde tüm kıyafetlerden ya da aksesuarlardan bahsetmemiz mümkün değil. Bu nedenle Raff Military Textile tarafından sunulan web sitesini incelemenizi öneririz.