Raff Military Textile Yeni Bir İş Birliği için Çad’a Ziyarette Bulundu!

Chad Cooperation With Raff Military Textile

Afrika bölgesinin ortasında kalan, kendine özgü doğası ve kültürüyle dikkat çeken Çad, ordusunda iki farklı desen üniforma modeli kullanmaktadır.  Kuzey ve güney yönünde iki farklı iklime sahip olduğundan kaynaklanan bu durum, kahverengi ve yeşil desenlerde kamuflaj formu olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ordusunda bulunan kamuflaj üniforma, kask, kemer, bot vb. ihtiyaçları gidermek amacıyla uzun bir süredir Raff Military Textile ile faaliyet yürüten Çad, bu yıl ise uzun yıllara dayanan bu iş ilişkisini resmi bir antlaşmayla pekiştirmiştir. Geçtiğimiz hafta bu iş birliği üzerine Genel Müdürümüz sn. Yükseloğlu ve Satış Müdürümüz sn. Şahbaz Çad’ı ziyaret ettiler. Aralarında Çad Büyükelçisi Kemal Kaygısız’ın da eşlik ettiği görüşme neticesinde, Çad’a yönelik tüm askeri kıyafet ve malzemelerin Raff Military Textile tarafından üretileceği kesinleşmiştir.

Chad Cooperation With Raff Military Textile

50 yılı aşkın süredir sektöründe hizmetlerine en iyi fiyat, en iyi kalite ve hızlı teslimat istikrarı ile devam eden Raff, bu süreçte Afrika da sayısız ihracat gerçekleştirmiştir. Başlıca Çad, Sudan, Senegal, Gabon, Kamerun, Zambiya, Somali, Libya ve Mali olmak üzere birçok ülkenin ordusu Raff Military Textile tarafından giydirilmektedir. Raff, geniş çaplı ürün portföyü sayesinde orduların yalnızca kıyafet ihtiyaçlarını değil, kask, bere, kemer, bot ve sırt çantası gibi diğer ihtiyaçlarını da gidermektedir. Askeri personellerin kişisel olarak kullandıkları ürünlerin yanı sıra askeri alanlarda kullanılması gereken yüksek kapasiteli çadırlar, 120 kilo ağırlığa kadar dirençli kampetler veya bu gibi ekipmanları gizleyecek kamuflaj ağları da bünyesinde hizmet veren uygun fabrikalar tarafından üretilmektedir.

Ülkelerin Raff Military Textile’ı tercih etmesindeki en büyük sebep, elbette ki uzun yıllara dayanan tecrübesinin yanında müşterilerinin isteklerini de dikkate almasıdır. Herhangi bir üniforma ve ekipmanın formunda, müşterilerinin değiştirmek istediği veya özellikle kullanılmasını istediği herhangi bir materyal olursa bunlar da üretim programına eklenir. Bu durum sağlanırken resmi yönetmeliklere uygun üretim olup olmamasına da son derece özen gösterilir. Bahsettiğimiz bu hususlara örnek vermek gerekirse, üretilecek ürünün kumaş cinsi, logo işlenişi, desen çalışması, özel boyut aralığı vb. gibi istekler sıralanabilir.

Çad, büyük ve güçlü ordusunda kullanılacak tüm malzemeler için Türkiye’nin lider askeri tekstil firması Raff Military Textile’ı tercih ederek bizleri bir kez daha gururlandırmıştır. Üretim ve satışında benimsediği dürüstlük politikasından asla şaşmadan hizmetlerine devam eden Raff Military Textile firmamızın yıl içerisinde daha birçok iş birliğine sahne olacağına da ayrıca inanıyoruz. Biz 2022 yılının ilk güzel gelişmesi olan Çad ile iş birliğinin hayırlı olmasını diliyor ve bu iş birliğinde katkıları olan tüm üretim, satış ve dağıtım ekibimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.