Raff Military Textile’dan Dopdolu Geçen Bir Afrika Ziyareti

Raff Military Textile olarak geçtiğimiz şubat ayı içerisinde Batı Afrika ülkelerinden Benin ile başlayarak sırasıyla Gana ve Togo’ya ziyaretlerde bulunduk. Batı Afrika yaklaşık 50 yıllık faaliyet hayatımızda ihracatlarımızın büyük bir çoğunluğunu gerçekleştirdiğimiz bölgelerden biri olmaktadır. Uzun yıllara dayanan iş ilişkilerimiz sık sık Afrika’ya yapmış olduğumuz ziyaretler ile pekişmektedir. Bu bölgeye her gidişimiz ile birlikte yeni iş ortaklarımızın davetlerine iştirak ediyor ve farklı pazar yerlerini keşfediyoruz.

Gezimiz Benin Polis Emniyet Genel Müdürlüğü’ne yapmış olduğumuz ziyaret ile başladı. Burada çok değerli Polis Emniyet Genel Müdürü Soumaïla Allabi YAYA ile bir araya gelerek sektörümüze ilişkin yeni fikir alışverişlerinde bulunduk, bununla birlikte bizleri misafir ettikleri için bizzat teşekkürlerimizi aktardık.

Benin’e yapmış olduğumuz ziyaretimizin hemen ardından rotamızı Gana’ya çevirerek burada bizimle ortaklık yapmak isteyen bazı yerel işletmelerle bir araya geldik. Burada ilk önce T.C. Akra Büyükelçiliği’nde ağırlanarak değerli Gana Türk büyükelçisi Dr. Özlem Ergün Ulueren ile bir araya geldik. Sevgili Dr. Özlem Ergün Ulueren’le Batı Afrika pazarına ilişkin içgörü sağlayan önemli fikir alışverişleri sağladık. Gana’da aynı zamanda değerli Emniyet Genel Müdürü Dr. George Akuffo Dampare ve Ganalı iş ortağımız Salma Hanım ile de görüşerek yeni iş olanakları, sektörümüze ilişkin zorluklar ve bugüne kadar yapmış olduğumuz çalışmalara dair bazı toplantılar gerçekleştirdik. Gana’nın tarihini ve kültürünü yansıtan mimarisiyle bizleri etkileyen Gana Savunma Bakanlığı’na da ziyarette bulunarak sektörümüze vermiş oldukları destek ve firmamız ile yapmış oldukları önemli işbirlikleri adına bizzat teşekkürlerimizi sunduk.

Gana’nın ardından son durağımız olan Togo’ya giderek burada savunma sanayii sektöründe bizlere hammadde sunan birkaç fabrikayı ziyaret ettik. Togo’da tekstil endüstrisinin güncel durumu ve ülkede tekstil üretiminin aşamalarını bire bir gözlemleme şansı bulduk. Togo’da kendi işletmesini kuran değerli iş ortağımız Victor Bey ile de bir araya geldik. Victor Bey aracılığıyla Togo’da operasyonlarını ölçeklendirirken karşılaştıkları zorlukları birinci ağızdan öğrenmiş olduk. Son durağımız olan Togo’da potansiyel yatırım fırsatlarını keşfederek, tartışarak ve değerli hükümet yetkilileriyle bir araya gelerek unutulmaz bir deneyim kazandık.

Benin, Gana ve Togo’ya yapmış olduğumuz ziyaretler neticesinde bu bölgelerde istikrarlı bir şekilde gelişen ekonomi ve tekstil endüstrisine katkı sunmaktan dolayı mutluluk duyduğumuzu ayrıca dile getirmek isteriz. Bu vesileyle Batı Afrika ziyaretlerimizde bizleri ağırlayan Benin Polis Emniyet Genel Müdürlüğü, Gana Polis Emniyet Genel Müdürlüğü, T.C. Akra Büyükelçiliği, Gana Savunma Bakanlığı ve Gana Ticaret ve Sanayi Odası’na buradan tekrar teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Raff Military Textile olarak Batı Afrika seyahatimiz bizlere ilham verip yeni pazar yerlerini keşfettirdi ve değerli iş ortaklarımız ile yakın temas kurmamıza olanak sağladı diyebiliriz. Sektörümüzün geleceğine yön vermek, iş ilişkilerimizi geliştirmek ve en önemlisi, hizmet verdiğimiz bölgelere daha iyisini ulaştırmak adına dünyanın her yerine seyahat etmeye devam edeceğiz.