Üniforma, Tören Kıyafetleri ve Diğer Aksesuarlar

Askeri kıyafetler ya da askeri malzemeler, dünyanın her bölgesinde ihtiyaç duyulabilen ürünlerdir. Askeri malzemeler ya da kıyafetler üretilirken çok dikkatli olunması gerekir. Zira bu ürünler, özel şartlarda kullanılmak üzere üretilen ürünlerdir ve kalitesiz olmaları çok büyük sorunlara neden olabilir. Bu yüzden, bu ürünler alınırken mutlaka kaliteli malzemeden üretilmiş olmalarına ve insan sağlığına zarar vermemelerine dikkat etmek gerekir. Askeri üniforma ya da askeri kıyafetlere ihtiyaç duyan kurumlar Raff Military Textile ile hemen iletişime geçerek istediği tüm asker ürünlerine kolay bir şekilde sahip olabilir. Dünyanın birçok ülkesinde asker ve polis kıyafeti ihtiyacını karşılayan Raff Military Textile, bu ürünlere ek olarak polis ve asker aksesuarları üretimi de yapmaktadır.

Kıyafet Seçenekleri ve Üniformalar

Askerlerin kullanmakta olduğu kıyafetler genel olarak üç ayrı başlık altında ele alınmaktadır. Bunlar; tören kıyafetleri, resmi kıyafetler- üniformalar ve askeri kamuflaj kıyafetleri olarak bilinmektedir. Fakat bu ürünler dışında askeri ürünler olarak bilinen aksesuarlar ve diğer malzemeler de ayrı bir başlık altında ele alınabilmektedir.

Askeri üniformalar ve asker kıyafetleri insan sağlığı açısından hiçbir tehlike oluşturmayacak şekilde üretilmeli ve bu konuya mümkün olan en fazla özen gösterilmelidir. Ayrıca dayanıklılık ve sağlamlık da askeri kıyafet üretiminde dikkat edilen en önemli noktalar arasında yer almaktadır.

Askeri kıyafet denince ilk akla gelen ürün olarak askeri t-shirt’ü söyleyebiliriz. Askeri kamuflaj tişörtleri için en önemli noktalardan biri, kalınlıklarıdır. Bu ürünler ağır olmamalı ve giyen kişi içinde rahat edebilmeli, rahat hareket imkânı bulmalıdır. Başka bir önemli faktör de t-shirtlerin solmayan bir yapıya sahip olmasının gerekliliği şeklinde gösterilebilir. Askeri t-shirtler çok farklı hava durumlarında giyilebilen ürünlerdir ve bu hava şartları arasında çok güneşli havalar da bulunmaktadır. Bu yüzden, bu ürünlerin direkt olarak güneşe maruz kalacağı düşünülmeli ve renklerinin solmaması için, doğru malzemeden yapılmalıdır.

Resmi Kıyafetler, Tören Kıyafetleri ve Aksesuarlar

Genellikle askeri üniforma, resmi kıyafet ya da tören kıyafetleri üretiminde pamuk kumaş, polikoton, yün ya da poliviskon gibi kaliteli ve sağlıklı kumaşlar kullanılmalıdır. Ayrıca askeri botlar ve polis botları da en kaliteli, en sağlam ve en dayanıklı malzemeler kullanılarak üretilmelidir. Çünkü askeri botlar veya polis botları giyen kişiler bu botları gün boyu ayaklarından çıkartmayabilir. Bu yüzden, bot konusunda birinci şart, ortopedik taban kullanılması ve ayak sağlığına zarar vermemesidir. Botlar üretilirken iklim şartları da göz önüne alınmalı ve buna göre üretim yapılmalıdır. Botlar su geçirmez bir yapıya sahip olmalıdır. Ayrıca, botlar soğuk iklimlerde değil, sıcak iklimlerde de ihtiyaç duyulabilen giyim parçalarıdır. Bu sebeple, ayakları serin tutan bir yapıya sahip olmaları da son derece önemlidir. Özellikle soğuk iklimlerde görev yapan kişiler askeri eldivenlere ihtiyaç duymaktadır. Bu yüzden, mutlaka iki kat kumaş kullanılarak üretim yapılmalıdır.

Tabi botların, ayakkabıların ve eldivenlerin yanı sıra orduda ya da kolluk güçlerinde görev yapan kişilerin uygun ve kaliteli malzemelerden üretilen kelepçeler, başlıklar, bazı özel görev kıyafetleri gibi malzemelere de ihtiyaçları olabilir. Askeri çadırlar, uyku tulumları gibi malzemeler ise büyük ve küçük birliklerin ihtiyaç duyabilecekleri, görevlerde ve eğitim amaçlı harekâtlarda kullanabilecekleri malzemeler olarak gösterilebilirler.