Üniforma ve Botlar İçin Üretim Koşulları

Günümüz dünyasında insanların asker kıyafetleri, asker botları ve askeri aksesuarları bulup satın alabileceği birçok yer olmasına rağmen gerekli dayanıklılığa sahip, sağlıklı ve kaliteli üretim yapan bir firma bulmak biraz zordur. Hem kaliteli, hem sağlıklı hem de dayanıklı malzemeler ile askeri üniforma ve asker botları üretimi yapan Raff Military Textile; uzun yıllarda edindiği iş tecrübesi ile müşterilerine her zaman en iyi hizmeti sunmaktadır. Raff Military Textile; Türkiye başta olmak üzere birçok Türki cumhuriyette, Balkan ülkelerinde, Orta Doğu ülkelerinde ve yine birçok Afrika ülkesinde satış yapmaktadır.

Kıyafetler ve Aksesuarlar, Üretim Özellikleri

Raff Military Textile’ın üretmekte olduğu ürünler genel olarak askeri kıyafetler olarak isimlendirilse de polis üniformaları, kamuflaj, askeri takım elbise, polis gömlekleri, asker ve polis botları gibi birçok farklı ürün seçeneği bulunmaktadır. Asker kıyafetleri ve diğer tüm kıyafetler düzenli ve özenli bir şekilde üretilmektedir. Örneğin askeri üniforma üretimi yapılırken kullanılan malzemenin sağlamlığına, dayanıklılığına, sağlık açısından olumsuz bir durum ortaya çıkarmayacağına, su geçirmediğine yani kısacası kalitesine son derece özen gösterilmektedir.

Bot Üretim Özellikleri Nelerdir?

Asker botları genellikle insanların kış aylarında ayaklarını sıcak tutması amacı ile sık sık tercih etmekte olduğu bir giyim ürünüdür. Askerler tarafından kullanılan asker botları diğer botlardan farklı olarak son derece dayanıklı, sağlam, su geçirmez ve kaymayan bir tabandan üretilmesi ile bilinmektedir. Askeri botlar, ayak sağlığının korunması için en kaliteli ve en sağlam malzemeler ile üretilmelidir. Askeri botlarda, dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, kullanılan malzemelerin ayak sağlığına zarar vermeyen bir yapıya sahip olmasıdır. Ürünler yaşanan mevsimlerin ve hava şartlarının etkilerine uygun olarak kaydırmaz tabandan üretilmelidir.

Raff Military Textile tarafından üretilmekte olan tüm ayakkabı ve botlar 37 ile 47 numara arasında bedenlerde satışa sunulmaktadır. Asker ayakkabı ve asker botlarında çoğu üst taraflarda inek derisi, poliüteran, termo taban ya da plastik orta taban gibi malzemeler kullanılmalıdır. Böylece ayakkabılar ayak sağlığına zarar vermemenin yanı sıra aynı zamanda sağlam bir yapıya da sahip olur. Botlar konusunda en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de renklerdir. Kamuflaj kaplamalı botlar sayesinde kamuflaj görüntüsü bozulmaz ve güvenlik de sağlanmış olur.

Diğer Malzemeler ve Aksesuarlar

Askeri kıyafetler kadar askeri aksesuarlar da çok büyük önem taşımaktadır. Özellikle askeri şapkalar insanlar tarafından çok fazla beğenilmekte ve çok fazla talep görmektedir. Raff Military Textile tarafından satışa sunulan askeri aksesuarlar; asker şapkaları, asker kaskları, kar maskeleri, palaskalar, kemerler, kelepçeler, esnek coplar, asker sırt çantaları, tabanca kılıfı, su matarası, asker kelepçeleri olarak listelenebilir. Bu aksesuar ürünlerinde de kullanılan malzemeler oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Özellikle askerler için üretilmekte olan ürünlerin görevlerini sorunsuz olarak yerine getirmesi önemli olduğu için en kaliteli ve en sağlam malzemeler ile imal edilmesi gerekmektedir. Askeri aksesuarların üretiminde de kullanılan malzemenin kalitesi ve sağlamlık çok önemlidir. Örneğin eldivenler, özellikle soğuk bölgede görev yapan askerler için eldivenler çok önemlidir. Eldivenler sağlam ve üşütmeyen yapıya sahip olmalıdır. Bu yüzden mutlaka iki kat kumaş kullanılarak üretimleri yapılmalıdır. Dikişleri kolay atmaması için overlok kullanılarak yapılmalıdır.

Asker çadırları da, askeri ürünler arasında ve en çok talep gören ürünler arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Asker çadırları genel olarak 5- 10 – 50- 100 ya da 500 kişilik kapasitelerde satışa sunulmaktadır ve en kaliteli malzemeler kullanılarak üretilmektedir.