Yenilenen Nubuk Botların Özellikleri

Orduların en büyük ihtiyaçlarından birini askeri botlar oluşturmaktadır. Baktığımız zaman askeri botların yalnızca siyah deri olarak üretilmediklerini görmekteyiz. Zaman içerisinde orduların farklı kıyafet tarzlarına göre farklı modeller geliştirilmiştir. Örnek vermek gerekirse son çıkan modellerden olan nubuk modelleri söyleyebiliriz. Çöl kamuflajları için sıkça tercih edilen çöl rengi, nubuk bot modellerinde de kullanılarak üniformaların tamamlayıcısı konumuna gelmiştir.

tactical-boots Peki oldukça şık tasarlanan bu yeni modellerin özelliklerini biliyor muydunuz. Bu makalemizde size yeni üretilen ve son model olan askeri nubuk botlardan bahsetmek istiyoruz. Biz Raff Military Textile olarak ürettiğimiz tüm ayakkabı ve bot modellerinde ilk önce ayak rahatlığına önem vermekteyiz. Bu nedenle her bir sonraki üretimimizde ayakkabıların rahatlığı kat be kat artmaktadır. Gelişen teknolojiyle üretimde kullanılan çoğu materyalde değişim gösteriyor, zaman içerisinde ayak rahatlığını daha iyi sağlayacak malzemeler ortaya çıkmaya başlıyor. Biz Raff Military Textile olarak her bir yeniliğin anında takipçisi olmaktayız ve müşterilerimiz için ürünlerimizi gün geçtikçe daha fazla geliştirmekteyiz. Eskisine oranla ürünlerimizin kalitesi de gün geçtikçe artış göstermektedir. Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen modellerimizden olan taktik botlar, rahatlığı yüksek oranlarda arttırılmış bir modeldir. Ayakları kolayca kavrayan kalıbı sayesinde topukları sıkıştırmaz ve ayakların içeride rahat etmesini sağlar. Tabanına yapılan enjeksiyon sayesinde her adımda masaj etkisi yaratan reaksiyonlar gösterir. Böylelikle her adımda yürüdükçe ağrıtan bir ayakkabı konumunda olmaz. Burada kullandığımız formun adı ise anatomik yapıdır. Geliştirilen bu özellikler sayesinde %80 ayak rahatlığı sağlanmıştır.

Son model askeri botlarımız da geliştirilen diğer bir özellik ise belkide askeri personeller için en çok önem arz eden özelliklerden bir tanesidir. Bu özellik sayesinde botlar hem sıcak hem de soğuk havalarda giyilmeye uygun hale gelmiştir. Bahsettiğimiz bu özellik ise yalıtım özelliğidir. Botlarda kullanılan yalıtkan iç astar ile kış mevsiminde ayak sıcaklığını koruyan bir yapı elde edilmiştir. Yazın ise aynı şekilde ayakların serin kalması ve terlememesi bu astar sayesinde gerçekleşir. Bu özellik sayesinde askeri personellerin botlarını her iki mevsimde kullanabilmesi sağlanmıştır.

Tabii bütün bunların yanı sıra üretimde dikkat edilmesi gereken 2 unsur daha vardır. Bunlar ise yapılan ürünün resmi şartnamelere ve insan sağlığına uygunluğudur. 50 yılı aşkın bir süredir içinde bulunduğumuz bu sektörde ürettiğimiz tüm ürünlerin şartnamelerinin bilincinde olarak çalışmaktayız. Yalnızca botlarda değil, üretimimizde olan diğer ürünlerde tamamen şartnamelere uygun biçimdedir. Zaman içerisinde yenilediğimiz modellerimizde buna dahil olmaktadır. Her zaman şartnamelere uygun malzemeler ve maddelerle üretim gerçekleştirip aynı zamanda bütün bunları, uyguladığımız testler ile onaylamaktayız.

Böylece şartnamelerde geçen kopma, aşınma ve renk solması gibi tüm haslıkları, botlar tamamen karşılamaktadır. İnsan sağlığına uygun olmayan hiçbir malzemeye üretimimizde yer verilmemektedir. Botlarda kullanılan iplik, taban ve metal gibi tüm materyallerin yanı sıra iç çorap astarı bile son modellerimizde anti-bakteriyel yapıda olmaktadır. Vücuda alerjik reaksiyon gösterme riski bulunan maddelere kesinlikle yer verilmemiştir. Yine aynı şekilde askeri botlarımızın insan sağlığına uygun olduğu da testler ile %100 olacak şekilde onaylanmıştır.

Nubuk bot modellerimizde belki de söylememize bile gerek olmayan özelliklerdendir ”su geçirmezlik”. Çünkü su geçirmez özellik istisnasız tüm bot modellerimizde geçerli olan bir özelliktir. Ürettiğimiz her askeri botun tam anlamıyla su geçirmeyecek yapıda olması sağlanmıştır. Büyük veya küçük herhangi bir su birikintisinde bile ayağınızda ufacık bir ıslaklık hissi oluşmaz. Tam anlamıyla su geçirmeyen bu özellik, nubuk ve deri gibi tüm askeri botlarımız da mevcuttur. Nubuk malzeme ve çöl rengi ile üretilen botların kısa ve uzun olacak şekilde farklı modelleri de bulunmaktadır. Numara aralığı ise 36 dan başlayarak 47’ye çıkmaktadır. Siz de yeni askeri bot modellerimizi burayı tıklayarak inceleyebilirsiniz. Belki de aradığınız rahatlık tam anlamıyla bu modellerimizde gizlidir.