BLOG ANASAYFA > BLOG

Asker Kamuflaj Eldiven

Asker Kamuflaj Eldiven Modeli
Kamuflaj Eldiven sağ sol olmak üzere beş parmaklı olarak iç kısmı müflon kumaşıyla astarlanır, müflon kumaşı olarak dikilir. Muflon kumaşı, bilek kenarlarına dış kumaştan yapılmış ve en, 8+2 mm olan  biye kullanarak dikişle dış kumaşa tutturulur.Eldivenin biyesi dış kumaştan yapılır. Asker eldivenlerinde ayar kolon kenarlarına dış kumaştan yapılmış eni 8+2 mm olan biye dikilir.
Asker
Asker Eldiven dikişinde yanda ve parmakta kullanılan birleştirme dikişlerinde parmak aralarında ve uçları dahil olmak üzere overlok dikişi dikilir , bilek uc kısmında eldiveni çevreleyecek şekilde zikzak dikiş ile büzme lastik dikilir.
Çift kat kamuflaj kumaştan yapılır.Bileklere dikilen britlerin içnden geçirilen ayar tokasının karşısına baş parmak tarafına yan dikişe ve büzme lastiğin üzerine gelecek şekilde ayar kolonu dikilir. Ayar kolonunun dikildiği yerin bilek kısmına eldiven çiftlerinden birine D halka üzerinde kanca yapılır.
Kamuflaj  Eldiven Kumaş Özellikleri:

Kumaş zemini boyalı ve bir yüzü kamuflaj desen baskılı kumaşlar seçilir. Kamuflaj cinsi %85 pamuk, % 15 sürekli filamant polyesterden yapılır. 2/2 S dimi olan ve çözgüsü 30 pamuk iplikten sonra 2 polyester iplik bulunan kumaş seçilir.  Atkıda 11 pamuk iplikten sonra 1 polyester, 1 pamuk,1 polyester iplik kullanılır.
Atkı ve çözgüde kullanılan pamuk iplikler çift kat olmalıdır. İplik sıklığı atkıda en az 32 adet/cm, çözgüde en az 60 adet/cm olmalıdır.
Eldiven dokunan kumaşın kopma mukavemeti atkı yönünde en az  730 N ,çözgü yönünde en az 1200 N olmalıdır. Yırtılma mukavemeti atkı yönünde en az 60 N, çözgü yönünde en az 60 N olmalıdır. Sürtünmeye karşı renk haslığı kuruda en az  4-5 , Yaşta en az 4 olmalıdır. Hava şartlarına karşı renk haslığı en az 4-5 olması gerekir. Orjinal olarak evrensel ve ticari yıkamaya karşı renk haslığı solmada en az  4-5 , beş yıkama sonrası evrensel ve ticari yıkamaya karşı renk haslığı akmada en az 4 , solmada en az  4-5 olmalıdır.
Otuzbin devirde aşınma dayanımı testine tabii tutulan kumaş çözgü ve atkı ipliklerinde kopma olmaması gerekir. Eldivenin yıkanmasından sonra boyut değişimi atkı yönünde en fazla %2 ,çözgü yönünde en fazla %3 olmalıdır. Orjinal halde baskılı yüzey için su iticilik değeri en fazla 4 olmalıdır. Yirmi yıkmadan sonra baskılı yüzey için su iticilik değeri en az 3 olmalıdır.
Orjinal halde baskılı yüzey için su iticilik değeri en az 4 olmalıdır, yirmi yıkama sonrası yağ iticilik değeri en az 3 olmalıdır.

Asker Kamuflaj Eldiven Müflon Kumaş Özellikleri:

Kamuflaj eldiven kumaşı ile arasındaki renk ton farklılığı en az  3-4 olmalıdır. Malzeme cinsi polyester kumaştan yapılır. Kumaşın dokusu  iç ve dışı tüylendirilmiş örme kumaştan kullanılır. İlmek/cm  sırası sıklığı en az 14 adet/cm, çubuk sıklığı en az 11 ad olmalıdır. Birim alan kütlesi 200+20 g/m2 olmalıdır. Yıkama yapıldıktan sonra boyut değişimi en yönünde en fazla %2,5 , boy yönünde en fazla %2,5 olması gerekir.
 Sürtünmeye karşı renk haslığı kuruda en az 4 , yaşta en az 4 olmalıdır. Patlama Mukavemeti en az 450kPA olmalıdır. Evrensel yıkamaya karşı renk haslığı akmada 4 ,solmada 4 olmalıdır. Tere karşı renk haslığı akmada 4, solmada 4-5  olmalıdır. Asker Eldiveninde kullanılan kumaşların antibakteriyel aktivite özelliği yirmi yıkamadan sonra bakteri ürememe oranı en az  %65 olması gerekir.
Eldiven kumaşına antibakteriyel özellik kazandırmak için kullanılan kimyasal malzemenin  alerjik reaksiyonlara sebep vermemesi gerekir.

Asker Eldiven Ayar Tokası Özellikleri:
Eldiven renk tonu farklılığı en az 3-4  plastikten olması gerekir.Ölçüsü +- %15 tolerans olması gerekir.

D-Halka Özellikleri

Asker Eldiveninde kullanılan D-Halkaların kumaş ,le arasındaki renk ton farkı en az 3-4 olması gerekir. Boyalı Metal Malzemeden Yapılır. Ölçüsü +- 15 olmalıdır.

Kanca Özellikleri:
Metal Malzemeden yapılması gerekir , eldiven kumaşından en az 3-4 ton farklı boyalı olması gerekir.

Dikiş İpliği Özellikleri:
Asker Eldiveninde kullanılan dikiş ipliğinin ton farkı en fazla 3-4 olabilir.

Büzme Lastiğinin Özellikleri:
Eni 7-9 mm olması gerekir.Tam endeki elastormerik tel sayısı en az 10 adet olmalıdır.