BLOG ANASAYFA > BLOG

Polis Reflektörlü yelekler

Polis Reflektörlü yelekler  %100 polyester malzemeden üretilip parlak sarı renkte file kumaştan üretilir.

CE işsaretine sahip olan polis reflektörlü yeleklerin kullanım amacı görevleri sırasında reflektör özelliği sayesinde bulundundukları noktalarda üst düzeyde görüntü sağlanıp görevlerini rahat bir şekilde sağlamalarıdır.

Reflektörlü polis yelekleri  TS EN 471+A1 standartlarına uygun teknik şartnameye uygun şekilde üretilir.Reflektörlü polis yeleğindeki reflektör ölçüsü en az 5 cm olarak imalat edilir.

Polis Reflektörlü yelekler rüzgar geçirmez olarakta teknik şartnameye uygun olarak üretilir. Yüksek nefes alabilen memranla lamine edilmiş iki katlı kumaştan üretilen reflektörlü rüzğar yeleği astar ve izolasyon elyafından imalal edilir.

Dış tarafta kullanılan kumaşın hava geçirgenliği değeri 5 1/m2 'nin altında olup su buharı direnci 6 m2Pa /w dan düşük olmalıdır.Dış kumaş çözgü ve atlı yönündeki özelliği 300 n kopma mukavemetine sahiptir, ayrıca 30000 lık turda aşınmaya karşı dayanıklılık özelliği vardır. İzolasyon astarının yalıtım değeri 2,8 clonun üzerinde imlat edilir.  Yeleğin ön tarafına 2 adet cırt ban dikilerek kullanımı kolaylaştırılır.