ÖZEL GÜVENLİK KIYAFETLERİ

Raff Military, özel güvenlik kıyafetleri ve özel güvenlik ekipmanları sunmaktadır: Güvenlik yelekleri, güvenlik pantolonları, güvenlik kılıfları, güvenlik botları ve güvenlik kemerleri şeklinde sayısız ürünümüzü bu sayfa üzerinden inceleyebilirsiniz.

ÖZEL GÜVENLİK KIYAFETLERİNİN ÖZELLİKLERİ

Özel güvenlik kıyafetleri nefes alabilen bir kumaştan yapılmalıdır. Güvenlik montları kenarları sağlam dikişli, yüksek mukavemetli ve önü tam boy fermuarlıdır. Gizli fermuar, ön fermuarın montajını gizlemek için dikilir. İç yaka, cilt tahrişini önlemek için yumuşak bir malzemeden yapılmıştır. Havalandırma cepleri sağ ve sol ön tarafa dikilir. Sağ havalandırma cebinin altına ayrıca bir radyo cebi dikilmektedir.

Güvenlik ceketinin kolları çıkarılabilir olmalıdır, böylelikle yaz kış kullanılabilir. Fermuar, dışarıdaki havanın içeri girmesini önlemek için kullanılır. Güvenlik ceketinin astarı sabit örgü kumaştan yapılmıştır. Buna ek olarak ise üniformanın iç kısımları ısıya dayanıklı liflerden yapılmaktadır. Güvenlik omuz pedleri, yakanın altında siyah plastik çıtçıt ile bağlanmıştır. Darbe emici koruma, özel güvenlik kıyafetlerinin ceketinin omuzlarına ve dirseklerine yerleştirilmektedir. Tüm bunların yanı sıra talebe ve kurumun gerektirdiklerine göre üniforma üzerine reflektör bant eklemesi yapılabilmektedir.

RAFF MILITARY TEXTILE’ DEN ÖZEL GÜVENLİK EKİPMANLARI

Raff Military Textile, portföyünde sizlere geniş kapsamlı ve kaliteli özel güvenlik kıyafetleri sunuyor. Yalnızca üniforma bazlı çalışmayarak aynı zamanda ihtiyaç duyulan özel güvenlik ekipmanlarını da portföyüne dahil etmiştir. Bunlardan biri de güvenlik baretleri olmaktadır. Güvenlik baretleri hem darbeye dayanıklı hem de su geçirmez malzemelerden yapılmıştır. Güvenlik baretinin iç koruyucu tabakası, dış darbeleri emen bir malzemeden yapılmıştır. Baretin iç malzemeleri insan sağlığına, anti alerjik ve anti bakteriyel özelliklere uygun olarak yapılmış olup gönül rahatlığıyla kullanılabilecektir. Güvenlik baretinin vizörü UVA ve UVB ışınlarına karşı etkin koruma sağlamaktadır.

ÖZEL GÜVENLİK KALKANI ÖZELLİKLERİ

Raff’ın özel güvenlik kalkanı dikdörtgen şeklinde olup kenarları 30 (210) derece, 10 (+1,5) cm uzunluğunda içe doğru bükülmüştür. Taşlardan, metal çubuklardan, Molotof kokteyllerinden, tehlikeli kimyasallardan vb. maddelere ve darbelere karşı dayanıklıdır. Olumsuz bir direnç uygulanması durumunda yani kalkan çok zorlandığında, içeride veya dışarıda bükülmesi minimum seviyededir. Kalkan bükülmeye maruz kaldığında ise kesinlikle kırılmayacaktır.

Kolçak (kolun büküldüğü yer) düz yüzeyli olup darbe anında titreşimleri absorbe etmek için poliüretandan yapılmıştır. Ayrıca kolu yukarıdan aşağıya doğru destekler ve kolun yapısına uyum sağlar. Sap, elin yapısına uygun, ortopedik, ergonomik ve poliüretan kaplı dayanıklı alüminyum metalden yapılmıştır. Manşet, dirseğin hemen yanındaki kolu sararak kalkanın çekilmesi durumunda anında açılmasını sağlar. Destek sapı, yukarıdan aşağıya tek parçadır, tahriş etmeyen ve darbeye dayanıklı malzemeden yapılmıştır, kolun tutma açısına da uygundur.

Polikarbonat malzeme +50 ve – 50 °C’ye kadar mukavemete sahiptir, esnektir ve ayrıca darbelere karşı direnci yüksektir. Kalkan pürüzsüz ve berraktır. İçerisinde dalgalanma veya hava kabarcığı yoktur böylece kullanıcıya da net bir görüş sağlar. Destek sapı tarafında polietilenden yapılmış ve kalkan üzerine monte edilmiş bir copluk ta bulunmaktadır. Cop tutacağı, sopayı sabit tutabilir ve esnektir böylece kendinize doğru çekildiğinde kolayca gevşeyip sopayı bırakabilir, ancak bükülme durumunda kırılmayacak şekilde de dayanıklı olmaktadır.

Özel güvenlik kıyafetlerimiz dayanıklı olmakla birlikte dış etmenlere karşı koruma sağlayıcı özelliğiyle beraber üretilmektedir. Hava koşullarına ve darbelere karşı insan vücudunu korur. Güvenlikten sorumlu kişilerin son derece dayanıklı kıyafetler kullanmasını göz önünde tutan Raff Military Textile de üstün kalite ve uygun fiyat garantisi sunduğumuz özel güvenlik kıyafetlerimizi detaylı olarak inceleyebilir ve tedariğinizi gerçekleştirebilirsiniz.