ASKERİ TAKTİKAL YELEK

ASKERİ TAKTİKAL YELEĞİN ÖZELLİKLERİ

Askeri taktikal yelekleri son derece gerekli olan bir ekipman türüdür. Genel olarak dışardan gelebilecek herhangi bir darbenin vereceği zararı en aza indirmek amacıyla tasarlanmıştır. Askeri taktikal yeleklerinde kullanılan ham madde ise polyester’dir. Oldukça sıkı dokunmuş lifler vasıtasıyla oluşturulan taktikal yelekleri, son derece dayanıklı olmasıyla patlayıcı cihazların şarapnelleri ve sert darbelere karşı koruma sağlamaktadır. Bu nedenle askeri personellerin güvenliğini sağlamak için oldukça önemli bir unsurdur, diyebiliriz.

Askeri hücum yeleklerinin birçok farklı modeli ve işlevi bulunmaktadır. Kullanım alanına göre arttırılabilir bölmelere sahip olabilirler. Bu bölmeler askeri ekipmanların herhangi bir manevra sırasında kolay taşınabilir ve ulaşılabilir olmasına sağlamaktadır. Çoğu zaman ön ve yanlarda bazen ise arka taraflarda bile bölmelere rastlanmaktadır. Hücum yeleklerini üzerinde bulunan birçok ekipmana rağmen ağırlığı azaltıp hareket kabiliyetini sınırlamama mekanizması vardır. Askeri hücum yeleklerinde kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde manevra sırasında hareket kabiliyetini de sınırlamamaktadır.

Raff Military Textile tarafından sunulan askeri taktikal yeleği, öncelikle görevdeki askerler ve özel birimler için son derece stratejik bir aksesuardır. Balistik yelekler, kurşun geçirmez özelliği ile veya taktikal yelekler kişisel koruma araçları ve iletişim cihazlarının yanı sıra gerekli malzemeleri el altında tutması yönüyle ön plana çıkmaktadır. Raff Military Textile tarafından üretilen askeri taktikal yelekleri ultra hafiftir ve Ripstop gibi dayanıklı kumaştan, aynı zamanda takviye polyester ile üretilmektedir.

Askeri taktikal yelekleri oldukça kullanışlı ve çok sayıda fonksiyona sahip olmaktadır, örneğin: şarj cihazı, gece görüş ekipmanı, yüksek ekipman taşıma hacimleri ve ayarlanabilir kayışlar, sabitleme sistemleri sayesinde vücuda iyi bir şekilde yapışmaktadır. Ürünlerimiz uzman tekstil üreticileri tarafından tasarlanmıştır, kalitesi ultra lüks ve fiyatlarımız buna karşın makul ve rekabetçi olmaktadır. Raff Military Textile olarak belirlediğimiz en temel hususlar, kaliteli ürün, hızlı teslimat ve üstün müşteri memnuniyeti olmaktadır.

ASKERİ TAKTİKAL YELEKLERDE KULLANILAN KUMAŞLAR

Askeri taktikal yeleklerde kopma mukavemetleri az seviyede olan cordura kumaştan faydalanılmaktadır. Cordura kumaşlarımızın içeriğinde ise %50 pamuk ve %50 polyester karışımı kullanılmaktadır. Kullandığımız tüm kumaş ve materyaller ise anti bakteriyel özellikte olup herhangi bir alerjik reaksiyona yol açmamaktadır. Manevralar sırasında yüksek gerilme ve sıkıştırma olasılığına karşın aşınmaya dayanıklıdır. Askeri personellerin sıcak havalarda uzun süre güneş ışığına maruz kalmalarına karşın UV ışınlarına karşı da iyi direnç sağlamakta ve renklerindeki solma oranı en az seviyede olmaktadır.

• Cordura kumaş, çok dayanıklı olmasının yanı sıra çok hafif bir yapıya sahiptir.
• Cordura kumaşlar geleneksel olarak naylondan üretilmektedir.
• Cordura kumaşlar, pamuk kumaşlara oranla 20 kat daha fazla aşınma karşısında dayanıklı ve darbe tutucu özelliktedir.

Askeri yelekler, silahları ve teçhizatları en iyi şekilde muhafaza eden, taşınmasını kolaylaştıran büyük yardımcı ekipmanlardan birisidir. Hem askeri personelleri hem de teçhizatları koruması yönüyle önemi ve gereksinimi oldukça büyük olan bu ürün Raff Military Textile tarafından titizlikle üretilmektedir. Askeri yelekler, yanınızda bulunan tüm ekipmanların taşınmasını sağlayacak bölmelere sahiptir. Bu bölmeler talebinize göre istediğiniz zaman eklenip çıkarılabilmektedir. Üzerindeki bölmelere çeşitli savaş ekipmanları dışında farklı ekipman türleri de yerleştirilebilir, örneğin: şarj cihazı, cep telefonu, telsiz, radyo veya fenerler gibi…

Özellikle taktikal kullanımlar için de oldukça ideal bir üründür. Airsoft oyuncuları tarafından askeri yelekler sıklıkla tercih edilmektedir. Firmamız tarafından askeriyeye yönelik üretilen yelekler gibi diğer alanlara yönelik üretilen yelekleri de temin etmek mümkündür. Balistik yelekler gibi kurşungeçirmez özelliğe sahip yelek modellerimiz ise seramik plaka kullanılarak yapılmış olup ham maddesi ise kevlar olmaktadır. Balistik yelekler hem askeri hem de polis gibi güvenlik gerektiren meslek dalları için üst düzey koruma sağlamaktadır.