ARMALAR VE PEÇLER

Ordularda yüzyıllardır askeri armalar ve peçler kullanılmıştır. Bu tekstil parçalarının her biri bir anlam taşımaktadır. Çok yönlülüğü sayesinde armalar ve peçler, farklı yöntem ve tekniklerle herhangi bir askeri üniformaya yerleştirilebilir. Askeri armalar ve askeri peçler geçmişte sadece askerler veya güvenlik güçleri tarafından askerin cesaretini ve bağlılığını temsil etmek için kullanılırdı.

Günümüzde, askeri armalar ve askeri peçlerin kullanımı kitlelere yayıldı. Bugün herkes bu aksesuarları farklı sunumlarında semboller olarak kullanabilmektedir. Bu nedenle birçok şirket armalar ve peçler üretmektedir. Ancak özellikle ordu birimlerinde kullanılacak askeri armalar ve askeri peçlerin yüksek kaliteli materyaller kullanılarak üretilmesi gerekmektedir.

ARMALAR VE PEÇLER HANGİ KIYAFETLERDE KULLANILIR?

Askeri armalar ve askeri peçler özellikle askerler ve ordu örgütleri için yapılır. Bununla birlikte, armaların polis birimleri tarafından da kullanıldığını söylemek mümkündür. Askeri armalar ve peçlerin temel amaçlarından biri, askerin adını, nereden geldiğini, becerilerini vb. tanımlamaktır. Örneğin, askerin özel hangi askeri birimden geldiğini belirlemek için armalar ve peçler söz konusu olduğunda, kamuflaj desenli peçler veya her türlü askeri birimleri sembolize eden arma ve peçler gibi ürünler kullanılmaktadır.

Ordu ile ilgili olmayan insanların da armalar ve peçlerle ilgilendiklerini söyleyebiliriz. Kot ceketlerinde tasarım amaçlı olarak kullanımı oldukça yaygındır. Ayrıca, orijinal bir askeri görünüm kazandırmak için airsoft üniformalarına armalar ve peçler yerleştirilmektedir. Askeri armalar ve askeri peçler birçok tasarım türüne sahiptir. Her kurum kendi arma veya peç türünü tasarlayabilir. Böylece, birlikte savaşan bir grup asker veya birlikte aynı birimde olan meslektaşlar aynı armalar veya peçlere sahip olarak kimliklerini gözle görülür bir şekilde belli edebilir.

ASKERİ ARMALAR VE ASKERİ PEÇLER ARASINDAKİ FARKLAR

Askeri armalar ve askeri peçler arasındaki fark nedir? Hem askeri armaların hem de askeri peçlerin her türlü şekil, harf veya görüntü ile tasarlanabileceği doğrudur, yine de onları birbirinden farklı kılan bazı özellikler vardır. Genel olarak askeri armalar, askeri kurumlar veya kuruluşlar için yapılır. Bununla birlikte belirli özelliklere sahip ve bir sembolü ifade eden herhangi bir kumaş parçası ile kurumlar tarafından talep edilen peçler üretilebilir. Her ikisi de aynı malzemelerle yapılabilir ve aynı üretim hattında olabilir, ancak kullanımları farklı olacaktır. Temel olarak, bir arma bir peç olarak ta adlandırılabilir ama bir peç, bir arma olarak adlandırılamaz. Örnek vermek gerekirse bir kamuflaj deseni ile boyanmış bir ülkenin bayrağı askeri bir peç olabilir, ancak askeri bir arma olamaz çünkü kullanım alanları farklı olacaktır.

ASKERİ ARMALAR VE ASKERİ PEÇLER ÜRETİCİSİ

Raff Military Textile, her türlü armalar ve peçlerin üretimini uluslararası kapsamda gerçekleştirmektedir. Kataloğumuzda askeri armalar ve askeri peçler gibi tüm bu alandaki ürünleri üretmek için en iyi malzeme de dahil olmak üzere geniş bir koleksiyonumuz yer almaktadır. Bu bölümde, Raff Military Textile tarafından sunulan her türlü armalar ve peçleri bulacaksınız. Ekibimiz farklı ülkeler için askeri armalar ve askeri peçler üretmektedir. Ürünlerimizi Afrika, Avrupa, Asya ve Amerika’ya ihraç edilmektedir. Firmamız tüm dünyadaki askeri ürünleri üretmek ve ihraç etmek konusunda uzun yıllara dayanan deneyime sahiptir.

Sorunsuz üretim, hızlı teslimat ve memnun müşteriler sağlamak için en iyi teknolojiyi kullanmaktayız. Çok çeşitli askeri ve polis giyim ürünleri ve ekipmanları tasarlıyor, üretiyor, ihraç ediyor, dağıtıyor ve toptan satıyoruz. Amacımız, kaliteden ödün vermeden en iyi askeri ve polis tekstil ürünlerini en iyi fiyatlarla sizlere ulaştırmaktır. Raff Military Textile farkıyla üretilen askeri armalar ve askeri peçler ile hizmetinizi ve orduya olan bağlılığınızı gururla gösterebilirsiniz. Özel veya askeri armalar ve peçler yelpazemize göz atarak sizler için özelleştirilmiş askeri armalar ve peçler tasarımlarını ve özelliklerini detaylı olarak görebilirsiniz. Tercihleriniz ne olursa olsun, ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamak için buradayız.

ASKERİ ARMALAR VE ASKERİ PEÇLER ÜRETİMİ

Askeri peçler, doğrudan yüksek dirençli bir kumaş tabanı üzerinde yapılan ve ipliğin iç kısmını çift ve güçlendirilmiş bir şekilde korumak için dantelin ters tarafını güçlendirmek ve örtmek için başka bir kumaş üzerine dikilen nakışlardan oluşur. Bu nakışlar tipik olarak makinelerde üretilir ve daha önce bu makinelerin hafızasına kaydedilmiş bir dizi sayısallaştırılmış grafik tasarımına uygun olarak hareket eder.

Askeri arma üretimi temel olarak askeri peçler ile aynı sürece sahiptir. Armalar ve peçlerin nakışları, daha önce bu makinelerde kaydedilen bir dizi sayısallaştırılmış grafik tasarıma uygun olarak çalışan makinelerde üretilmektedir. Askeri armalar farklı uygulama yöntemleri ve materyaller kullanılarak ta üretilebilmektedir. Sıkça kullanılan Velcro uygulamaları, her türlü kumaş için bir dikilme yöntemi veya kaplanmamış kumaş zeminlerde kullanılan bir tekniktir.