Raff Military Textile Latin Amerika’daki Varlığını Büyütüyor!

Türkiye – Colombia Trade Delegation & B2B Meetings: Kolombiya’daki Tekstil Şirketleri için İş Başarısının Anahtarı

Türkiye - Colombia Trade Delegation B2B Meetings

Raff Military Textile olarak kuruluşumuzdan bu yana hedefimiz hiç durmadan yayılım alanımızı genişletmek ve dünyanın her yerindeki müşterilerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilmek olmuştur. Bu doğrultuda istikrarla süren çalışmalarımız gün geçtikçe meyvelerini vermiş ve bizleri Orta Doğu, Afrika ve Balkan ülkelerinde iyi bir konuma getirmiştir. Yeni hedefimiz olan Latin Amerika’da ise çalışmalarımız hız kesmeden devam etmekte ve her geçen gün bu bölgede de müşteri portföyümüz genişlemektedir.

Hedeflerimiz doğrultusunda son olarak ise T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ortaklığıyla yürütülen Türkiye – Colombia Trade Delegation & B2B Meetings etkinliğinde boy gösterdik. Kolombiya, vasıflı işgücü, doğal kaynakları ve devlet desteği sayesinde Latin Amerika’nın önde gelen tekstil üreticilerinden biri olmaktadır. Bu etkinlik vasıtasıyla buradaki yenilikçi ve rekabetçi tekstil şirketleri ile potansiyel işbirlikleri yaratabileceğimiz B2B toplantıları gerçekleştirme fırsatı bulduk. İşletmeler arası toplantılar olarak da bilinen B2B toplantıları, bizimle aynı sektörü paylaşan meslektaşlarımızla fikir alışverişlerinde bulunmamızın yanı sıra olası ticari ilişkilerimizi geliştirmek ve Latin Amerika pazarı hakkında iç görü edinmemiz için de oldukça önemliydi.

Türkiye - Colombia Trade Delegation B2B Meetings


Kolombiya’nın başkenti Bogota’da gerçekleşen etkinlik yaklaşık bir hafta sürdü. Burada bulunan son derece sıcak ve profesyonel meslektaşlarımız ile bol bol sohbet etmek ve iş ilişkilerimizi geliştirmek için bu süre gayet idealdi. Raff Military Textile olarak uzun yıllardır alanımıza yönelik gerçekleşen tüm B2B toplantılarına katılıyor ve bu toplantıları sektörümüzü büyütmek adına en etkili araç olarak görüyoruz.

Kolombiya’da gerçekleştirdiğimiz toplantılar genel olarak şu konularda bizlere çok yardımcı oldu:

  • Yeni bir pazar yerinde daha varlığımızı ilan ettik!: Kolombiya ile farklı bir pazar yerine daha açıldığımızı söyleyebiliriz. Raff Military Textile olarak kuruluşumuzdan bu yana farklı ülkelerde bulunan tekstil şirketleri ile ortaklık kuruyor ve böylelikle tüm dünyadaki müşterilerimize rahatlıkla ulaşmayı sağlıyoruz.
  • Pazar trendlerini birinci ağızdan öğrendik!: Kolombiyalı meslektaşlarımız sayesinde buradaki en son pazar trendleri hakkında çok değerli bilgiler edindik. Kolombiya tekstil sanayiindeki en son moda trendleri, tüketici tercihleri ve gelişen teknolojiler bizleri oldukça şaşırttı diyebiliriz.
  • Büyük bir network oluşturduk!: Kolombiya’daki diğer tekstil firmaları, tedarikçiler ve sektör uzmanları ile uzun vadede karşılıklı fayda sağlayabilecek önemli işbirliklerine imza attık.

Türkiye - Colombia Trade Delegation B2B Meetings

Elbette, Kolombiya’ya yapmış olduğumuz seyahat yalnızca bunlarla da sınırlı değildi. Raff Military Textile olarak daha önce birlikte çalıştığımız ve Kolombiya’da bulunan iş ortaklarımızı da bu vesileyle ziyaret etmiş olduk. Sonuç olarak, geniş ihracat ağımıza gelişmiş ticaret yapısıyla Kolombiya’yı da eklemiş olduk. Yeni pazar yeri hedefimiz olarak belirlediğimiz Latin Amerika’da Kolombiya ile birlikte iş ağımızı adım adım büyütmeye ve hedeflerimizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Umuyoruz ki istikrarlı çalışma azmimiz ve sektörümüzde yarattığımız farklar ile istisnasız buradaki tüm müşterilerimizi de memnun etmeyi başaracağız.