Raff Military Textile Yanmaz ve Böcek Kovucu Üniforma ile Yeni Bir Çağı Başlatıyor!

Raff Military Textile Yanmaz ve Böcek Kovucu Üniforma ile Yeni Bir Çağı Başlatıyor!


Hepsi Bir Arada Çözüm Sunan Yeni Ar-Ge Ürünümüz: Yanmaz, Su İtici ve Böcek Kovucu Kumaş

Raff Military Textile olarak 2023 yılında uzun çalışmalarımızın son ürünü olan yeni AR-GE ürünümüzü sizlere tanıtmaktan onur duyuyoruz.

Tekstil alanında yapılan testlerin olumlu sonuç vermesiyle çığır açan bir kumaş geliştirildi. Bu kumaş başta Afrika olmak üzere tropikal bölgelerdeki askeri personel için koruma standartlarını yeniden tanımlayacak çünkü Raff Military Textile, üniformalı cesur askeri personellerin karşılaştığı çeşitli tehditlere karşı benzersiz bir kalkan oluşturan böcek kovucu kumaşları, askeri üniformalara başarıyla entegre etti. Dahası, bu yeni tasarlanmış kumaş, askeri üniformalar için gerekli olan su itici ve yanmaz özellikleri de içeriyor.

Permetrin: Böcek Tehditlerine Karşı Koruyucu En Güçlü Madde

Bu yeniliğin özünde, kumaşa sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş güçlü bir böcek kovucu olan Permetrin yatmaktadır. Krizantem çiçeklerinde bulunan doğal bir böcek kovucunun sentetik bir versiyonu olan Permetrin, böceklerin sinir sistemini bozarak onları etkisiz hale getirir ve uzaklaştırır. Geleneksel böcek kovucu uygulamaların aksine, kumaşımızın Permetrin içeriği kalıcıdır ve Afrika’nın tropikal bölgelerinde yaygın olan tehlikeli böcek türlerine karşı uzun süreli koruma sağlar. Herhangi bir alerjik reaksiyona da sebebiyet vermeyen Permetrin’in insan sağlığına bir zararı da bulunmamaktadır.

Afrika, sıtma taşıyan sivrisineklerden Lyme hastalığı ve Kırım-Kongo kanamalı ateşi gibi hastalıkları bulaştıran kenelere kadar askeri personel için önemli tehditler oluşturan sayısız böcek türüne ev sahipliği yapmaktadır. İhracatının büyük bir çoğunluğunu Afrika’ya gerçekleştiren markamız Raff Military Textile, bu nedenle buradaki soruna bir çözüm bulma gayesiyle böcek-kovucu kumaşları geliştirmiştir. Kumaşımız, tüm bu böceklere karşı bir bariyer oluşturarak ve zayıflatıcı hastalık riskini azaltarak güçlü bir savunma görevi görür. Böylece askeri operasyonların sıklıkla yürütüldüğü yoğun ormanlarda ve kurak arazilerde gizlenen tehlikelerde riskler en aza indirgenir.

Böcek Kovucu, Yanmaz ve Su İtici özellikteki kumaşlarımız dört farklı içerikte (talebinize göre) üretilmektedir;

1. Aramid / Viskon: Hafif Kalkan

 • Kompozisyon: Aramid Viskon
 • Ağırlık: 230 g/m²
 • Özellikler: Yanmaz, örme kumaş, su itici ve böcek kovucu (Permetrin)

2. Naylon / FR Viskon: Çok Yönlü Savunmacı

 • Kompozisyon: %64 FR Viskon, %25 Para Aramid, %10 Naylon, %1 Antistatik
 • Ağırlık: 200/220 g/m²
 • Özellikler: Yırtılmaz, yanmaz, su itici ve böcek kovucu (Permetrin)

3. %50 Naylon / %50 FR Viskon: Dengeli Koruyucu

 • Kompozisyon: %50 Naylon, %50 FR Viskon
 • Ağırlık: 230 g/m²
 • Özellikler: Su itici, böcek kovucu (Permetrin) ve yanmaz

4. %60 Akrilik – %40 FR Viskon: Tüm Hava Koşullarına Karşı Koruyucu

 • Kompozisyon: %60 Akrilik, %40 FR Viskon
 • Elastan Gövde Kumaşı
 • Özellikler: Böcek kovucu (Permetrin), su itici ve yanmaz

Bir Süper Kahraman gibi Yenilmez Askerler

Kumaşımız askeri personeli sadece böcek kaynaklı hastalıklardan korumakla kalmıyor, aynı zamanda onları adeta gerçek hayattaki birer süper kahramana dönüştürüyor. Yanmaz özelliği ekstra bir koruma katmanı ekleyerek öngörülemeyen tehlikeler karşısında dayanıklılık sağlarken su geçirmezlik özelliği ise askeri personellerin en zorlu koşullarda bile kuru ve rahat kalmalarını sağlayarak dış etkenler tarafından engellenmeden görevlerine odaklanmalarını sağlıyor.

Yanmaz Özelliği ile En Büyük Tehditlere Karşı Bile Korkusuz Olun

Geleneksel olarak, yanmaz üniformalar itfaiyeciler ve pilotlar gibi belirli personellerde sınırlıydı. Şimdi, kumaşımız bu korumayı tüm askeri personele genişleterek onları sahada yangınla ilgili olayların öngörülemeyen tehlikelerine karşı koruyor. Aynı zamanda böcek kovucu özellikleriyle tropikal bölgelerde faaliyet gösteren askeri personelin karşılaştığı özel zorlukları da ele alarak askeri korumada bir paradigma değişikliğine işaret ediyor. Yangına dayanıklılık ise onu ordunun cephaneliğinde vazgeçilmez bir ürün haline getiriyor.

Su İtici Özelliği ile Zorlu Arazilerin Üstesinden Kolayca Gelin

Tropikal bölgelerde görev yapmak genellikle öngörülemeyen hava koşullarıyla karşılaşmak anlamına da gelmektedir. Kumaşımızın su itici özelliği, askeri personelin yağmurla ıslanmış ormanlarda gezinebilmesini, bunu yaparken konforlarından veya görevlerinden ödün vermeden ani sağanak yağışlara dayanabilmesini sağlar.

Raff Military Textile olarak yanmaz, su itici ve böcek kovucu özellikleri tek bir kumaşa entegre ederek, askeri personelin karşılaştığı çeşitli zorlukları ele alan kapsamlı bir çözüm sunuyoruz. Bu hepsi bir arada yaklaşımın zorlukları zafere dönüştürerek silahlı kuvvetleri dış tehditlerin yükü olmadan görevlerine odaklanmaları için motive edeceğine inanıyoruz. Sonucunda ise markamız Raff Military Textile geleneksel standartları aşan bir kumaş sunmaktan dolayı gurur duyuyor. Sektörümüze ve askeri personellerin güvenliğine kattığımız her inovasyon işimize bağlılığımızın bir kanıtıdır.

2024 yılının bu ilk gelişmesi olan yeni Ar-Ge ürünümüz, orduların gücüne güç katmak için hizmetinizdedir.