Kenya ve Tanzanya Gezimizin Öne Çıkan Noktaları

Sektörümüzü İleriye Taşımak

Tekstil endüstrisinin sürekli gelişen ortamında, her zaman doğru ve güvenilir kalmak, kaliteli ürünler sunmaktan daha fazlasını gerektirir.

Sektöründe daima liderliğini korumanın en önemli adımları güçlü ortaklıklar kurmayı ve sektörün diğer liderleriyle ilişkiler geliştirmeyi sürdürmektir. Kısa bir süre önce Raff Military Textile olarak Doğu Afrika’nın kalbinde olağanüstü bir yolculuğa çıktık. Önce Kenya’nın başkenti Nairobi’ye daha sonra Tanzanya’nın en büyük şehri Darüsselam’a…

Kenya: Fırsatlar Ülkesi

Yolculuğumuz, Kenya’nın başkenti Nairobi’de hevesli yeni girişimciler ve sektör uzmanlarının katıldığı iş forumu ile başladı. Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) ve T.C. Ticaret Bakanlığı’nın katkılarıyla düzenlenen etkinlikte hem ülkemizi temsil etmek hem de sektörümüzün en son gelişmelerini sergilemek amacıyla yer aldık. Markamıza ait standımızda, sektörümüzdeki inovasyon tutkumuzu paylaşan benzer profesyonellerle bağlantı kurmanın yanı sıra tedarik zinciri yönetiminde potansiyel ortaklarımızı keşfederek verimli iş toplantıları yürüttük.

Tanzanya: Yeni Ufuklar Açıyor

Nairobi’den hemen sonra Tanzanya’nın en büyük şehri olarak bilinen Darüsselam’a geçtik. Kenya ile uzun yıllardır süren iş ilişkilerimiz neticesinde markamızın o bölgede karşılaştığı ilgi oldukça büyüktü. Tanzanya’da da durum pek farklı olmadı ve burada geçirdiğimiz süre Raff Military Textile’i daha fazla duyurmak, yaygınlaştırmak ve ortaklıklar sağlamak adına yeterli oldu. Tanzanya’nın yerel işletmelerine çağımızın sürdürülebilirlik ve etik üretim uygulamalarını elimizden geldiğince yansıtmaya çalıştık. Bu ortak değerler gelecek vaat eden işbirlikleri kurmak için güçlü bir temel oluşturdu, diyebiliriz.

Sonuç

2023’ün başlarında hayata geçen Afrika’da iş ilişkilerimizi güçlendirmeye yönelik seyahat rotamız Kenya ve Tanzanya’daki inanılmaz deneyimler, networkler ve işbirlikleri ile nihayete ulaştı. Sektörümüz ve müşterilerimiz ile kurduğumuz bağlar ise bir kez daha teyit edildi. Kenya ve Tanzanya’nın zengin kültürleriyle iç içe olmak, yerel mutfağını birinci elden deneyimlemek, geleneksel müzik ve dans şovlarına tanık olmak ise iş gezilerimizin en keyifli yanıydı. Bu kültürel alışverişler sadece bölgelere ilişkin genel kültürümüzü zenginleştirmekle kalmadı, aynı zamanda müşterilerimizle daha kişisel ve samimi bağlar kurmamızı da sağladı.

Önümüzdeki aylarda, yenilikçi askeri ve polis tekstil çözümleri üzerine özenle çalışıp farklı ülkelere ziyaretler gerçekleştirirken Doğu Afrika’daki ortaklıklarımızı da beslemeye devam edeceğiz. İşbirliği projelerimiz, etkileşimde bulunduğumuz yeni topluluklar ve hedeflediğimiz güncellemeler için bizi takip etmeye devam edin.

 

 

Teşekkürler

Kenya ve Tanzanya’daki yolculuğumuzu mükemmel kılan Türkiye İhracatçılar Birliği (TİM) ve T.C. Ticaret Bakanlığı’na en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Aynı zamanda bizleri bu bölgelerde ağırlayan Nairobi Büyükelçimiz sayın Subutay Yüksel ve Darüsselam Büyükelçimiz sayın Dr. Mehmet Güllüoğlu’na, diğer katılımcı arkadaşlarımıza ve seyahatimiz boyunca bizlere eşlik eden herkese çok teşekkür ederiz.