2024’ün İlk Seyahati: Moritanya / Nuakşot’ta Yeni Ufuklar


Kadim geleneklerin modern kültürle buluştuğu Afrika’nın kalbine adım attığımız Moritanya’nın başkenti Nuakşot, 2024’ün şafağındaki ilk seyahatimiz olarak sektörümüz için yepyeni fırsatlar vaat etti.

İşte Moritanya gezimizden kısa anekdotlar;

Moritanya’nın Potansiyelini Keşfetmek

Raff Military Textile olarak Moritanya seyahatimizde ilk hedefimiz, yeni ürünümüz olan geliştirilmiş yanmaz ve böcek kovucu kumaşları Moritanya hükümetine tanıtmaktı. Moritanya’nın mevsimsel koşulları göz önünde bulundurulduğunda yeni ürünümüzün bu bölge için çok elzem olduğunun farkındaydık ve bunun sonucunda birçok yetkiliden ürünümüzü incelemeleri için davet aldık. İlk olarak Moritanya Başkanlık Sarayı ve İtfaiye Teşkilatı ile görüşmek üzere başkent Nuakşot’a gittik. Nuakşot’un sadece bir şehir değil, aynı zamanda diplomatik alışverişlerin ve ekonomik çabaların da merkezi olduğunu gözlemledik.


Seçkin Liderlerle Toplantı

Moritanya topraklarına ayak bastığımızda çok sıcak bir misafirperverlikle karşılandık. Önce Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda, ardından Nuakşot’taki Türk Büyükelçiliği’nde ve en önemlisi Moritanya İtfaiye Teşkilatı’nda çok saygın liderler ve hükümet yetkilileriyle bir araya gelme şerefine nail olduk. Bu etkileşimler sadece ticari değil, aynı zamanda ihtiyaçların karşılıklı olarak anlaşılmasına ve ülke olarak samimiyetimizin pekiştirilmesine dayanıyordu. Görüşmelerimiz sonucunda Raff Military Textile, Moritanya İtfaiye Teşkilatından kilit isimlerle ortaklıklarını sağlamlaştırdı ve itfaiye personelinin tüm ihtiyaçlarının yeni nesil ekipmanlarla karşılanmasına dayanan bir iş birliğine imza attı. Ayrıca Moritanya hükümetinin savunma kuvvetlerine yönelik geniş yelpazedeki ihtiyaçları da Raff Military Textile’in ziyareti ile titiz bir planlama dahilinde kaliteli ürünlerimiz ve zamanında teslimatımız ile karşılanacaktır.


Afrika’nın Geleceğine Bakış

Nuakşot ziyaretimiz sırasında Büyükelçiliğimizi de ziyaret ederek İçişleri Müşavirimiz Jandarma Albay Sayın Mustafa Kılınç ve Ticaret Ataşemiz Sayın Mikail Doğan ile bir araya geldik. Moritanya merkezli iş birliğimizin yansımalarını ve Moritanya savunma kuvvetleri için mutlak refahın Raff Military Textile ortaklığı ile umut verici bir sürece evrileceğini konuştuk. Raff Military Textile olarak Afrika sahnesinde yeni bölgeler keşfetmeye ve bu bölgelerdeki savunma kuvvetlerinin eksikliklerini en iyi şekilde karşılamaya devam edeceğimizin sözünü verdik.


Sonuç olarak,

Nuakşot seyahatimiz, güçlü potansiyel ilişkilerle birlikte geliştirdiğimiz son Ar-Ge ürünümüze gelen yoğun talep ile sona erdi diyebiliriz. 2024 yılında Moritanya’nın birçok bölgesinde, güvenlik güçlerinin en önemli kollarından biri olan itfaiye personeli, Raff Military Textile’in en yüksek kalibreli ekipmanlarıyla donatılacak. Raff Military Textile olarak burada taahhüdümüz sadece tedarikin ötesine geçmektir; şirketimiz Moritanya’nın savunma güçlerinin çeşitli askeri tekstil ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak amacıyla sürekli destek sözü vermiştir.


Moritanya ziyaretimiz sırasında bizleri ağırlayan Moritanya Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na, Moritanya İtfaiye Teşkilatı’na ve Sayın Mustafa Kılınç ve Sayın Mikail Doğan’a teşekkürlerimizi sunarız.